IOS 10 İle Gelenler Gidenler

0

IOS 10 İle Gelenler Gidenler

IOS 10

 

Teknoloji devi Apple her geçen yıl yeniliklerine yenilik katmaya devam ediyor. Bu kez de yeni yazılımı görücüye çıkarmaya hazırlanan Apple kullanıcılarına pek çok sürpriz yenilikler sunacak gibi görünüyor. IOS 10 adı ile kullanıma sunulacak yeni yazılımın ise içerisinde neler barındırdığını gelin birlikte bakalım. “Akla Uygunluk” yönüne vurgu yapılan yeni yazılımla birlikte;

1-Parmak izi kullanımının oldukça yaygın hale gelmesiyle kaydırarak ekran kilidini açma tarihe karışıyor.

2-Kullanıcılar müzik dosyalarını yönetebiliyor

3-Telefon kullanımında en sık karşılaşılan kısım olan kilit ekranı ,daha detaylı bildirimler alma açısından yeniden tasarlanıyor.

ıos 10 gıfs

4-Fotoğraf uygulaması da yer etkinlik ve insanları algılayabilme özelliğiyle yeniden geliştirilmiş olarak karşımıza çıkıyor.

 

5-Daha yoğun beyaz ve okunabilir yazılarla geliştirilen diğer bir uygulama da Apple Müzik’in kafa karıştıran ara yüzü.

IOS 10 Gif

6- Siri ile birlikte sesli mesajlar yazılı metne dönüştürülebilecek.

7-Kullanım sıklığına göre uygulamalara öncelik fırsatı geliyor örneğin mesajlaşma olarak WhatsApp en sık tercihiniz size bu uygulama öncelikli olarak karşınıza çıkacak.

8-Gelen aramadaki numaranın gerçek mi sahte kullanıcı mı olduğu artık kullanıcıya bildirilecek.

IOS 10 Gif

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Mention başlıklı makalemizde dijital haberler ve WhatsApp Mention hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezundur. Beden Dili,Zaman Kontrolü,Stres Kontrolü,Sosyal Medya Yönetimi,Kurumsal İletişim ve Reklamcılık gibi iletişim alanlarında seminer ve konferanslara katılarak hem ulusal hem uluslararası geçerlilik taşıyan sertifikalara sahip oldu.TÜHİD’in düzenlediği Altın Pusula İletişim Ödülleri kapsamında çalışması olmakla birlikte mezun olduğu bölümde bitirme çalışması olarak “Sosyal Medya Reklamlarının X,Y ve Z kuşakları üzerindeki etkisini araştırmıştır. Çalışmalarına ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Yorum Yaz