iOS ile Gelen En İyi Ar Appler

0

Apple, geçtiğimiz haftalarda iOS 11 güncellemesini yayınlamış ve bununla birlikte ARKit teknolojisini tanıtmıştı. Bu güncellemelerin ardından birçok geliştirici AR ( Augmented-Reality ) uygulamalarını App Store’da yayınlamaya başladı. Bu konuyla ilgili olan ilk yazım IKEA’nıın ” Ikea Place ” uygulaması olmuştu. Şimdi ise App Store’da yer alan diğer ARkit uygulamalarını inceleyeceğiz.


1 – World Brush

From itunes.apple.com
World Brush – iOS 11 AR Uygulaması

Bu uygulama ile etrafınızdaki her yere uygulamadaki fırçalarla resim çizebilir ya da yazı yazabilirsiniz. Yaptığınız çalışmaları konumunuza kaydedebilir ve o konumdaki başka kişiler resminizi ya da yazınızı beğenebilir veya kötüye bir kullanım varsa rapor edebilir.

2 – Magicplan

magicplan - iOS 11 AR Uygulaması
magicplan screenshot from itunes.apple.com

Magicplan, fotoğraf çekerek profesyonel kat planları oluşturmanızı sağlıyor. DIY projelerini planlayabilirsiniz aynı zamanda işin yapılmak istenildiği alanı 3D olarak görmenize imkan veriyor.

3 – King of Pool

King of Pool - iOS 11 AR Uygulaması
King of Pool – iOS 11 AR Uygulaması

King of Pool, bir online bilardo oyunu. Dünya’nın her yerinden bilardo oyuncularıyla mücadele edeceğiniz arttırılmış gerçeklik deneyimi yaşatıyor.

4 – Star Wars

Star Wars - iOS 11 AR Uygulamaları
Star Wars – iOS 11 AR Uygulamaları

Star Wars hayranıysanız bu uygulamayı kesinlikle indirmelisiniz. Size haberler, güncellemeler, özel etkinlikler ve film haberleri dahil tüm duyurular için anında bildirimler gönderir. AR sayesinde 3D Star Wars karakterlerin, gemilerin ve özel testlerin kilidini açabilirsiniz.

5 – AR Dragon

AR Dragon - iOS 11 AR Uygulaması
AR Dragon – iOS 11 AR Uygulaması

AR Dragon, sanal bir evcil hayvan simülatörüdür. Bu uygulamada, ejderhanızı besleyebilirsiniz, onunla oyun oynayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iPhone 8’in arka camı, ön camından daha pahalı! başlıklı makalemizde apple, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz