iPhone 8 Düşme Testi

0

Apple, geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X‘in tanıtımı sırasında telefonların arka camları ile ilgili oldukça çarpıcı bir şey paylaştı. Etkinlikte, “Akıllı telefonlarda şimdiye kadar kullanılan en güçlü cam” olduğu söylendi fakat bir YouTuber’ın profesyonel düşme testi makinesiyle yaptığı testler onları desteklemiyor. Bir başka deyişle Apple her zaman yaptığı gibi bazı şeyleri “çarpıcı” hale getirmeye çalışırken bu defa daha açık bir şekilde yalan söylemiş oldu.

Düşme testi videosu: (Uzun bir reklamı geçmek istiyorsanız 1:29’dan izlemeye başlayabilirsiniz.)

iPhone 8 Plus’ı en büyük rakip sayılabilecek Galaxy Note 8 ile karşılaştıran YouTuber her iki telefona da acımasızca davranıyor ve sonuç olarak “en güçlü akıllı telefon arka camı” olarak tanıtılan iPhone 8 Plus’ın arka camının maalesef söylendiği kadar güçlü olmadığı ortaya çıkıyor.

Evet, yeni tanıtılan bu telefonlar çok güçlü arka camlara sahip olabilir fakat gerçekten “güçlü” bir arka cam nasıl olur görmek için bir başka test videosuna bakmanızı tavsiye ederim. Evet, Moto Z2 Force testinden söz ediyoruz ve isterseniz başkaları tarafından gerçekleştirilen diğer testleri de YouTube’da bulabilirsiniz.

iPhone 8’in, iPhone 8 Plus’ın ve iPhone X’in bugüne kadar üretilmiş en güçlü ve en yüksek performanslı iPhone’lar olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz hatta günümüzün en iyi akıllı telefonları olduğunu bile söyleyebiliriz fakat Apple ne derse desin yeni iPhone’unuzu kılıf olmadan kullanırsanız çok büyük hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Çünkü daha önce paylaştığımız gibi iPhone ön camını ve arka camını değiştirmek oldukça maliyetli. Arka camı değiştirmek 399$ ve önce camı değiştirmek 149$ olarak fiyatlandırılmış. Yani, kesinlikle düşürmek istemeyeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Sonbaharının En İyi Android Uygulamaları ve Oyunları! başlıklı makalemizde 2017 android oyun, en iyi android oyunları ve en iyi android uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz