iPhone Ekranlarının Tamiri Hem Kolay Hem Ucuz Olacak!

0

Herhangi bir şekilde kırdığınız ya da çatlattığınız iPhone ekranlarınız, artık içinize öküz oturtmayacak. Ekran tamirini hem daha kolaylaştıran hem de çok daha ucuza mal eden yeni bir sistem geliyor.

Daha önce defalarca kez telefon ekranı kırmış birisi olarak söyleyebilirim ki, akıllı telefon ekosistemindeki ekran pahalılığı sadece iPhone’lara has bir vaziyet değil. Bugün yeni çıkan bir Galaxy S8 alıp ekranını kırsanız, kamyon yüküyle masrafı karşılamak zorunda kalırsınız. Çoğu kullanıcı ise kırık ekranlı bir telefonu yaptırmak yerine, yenisi almayı tercih ediyor. İşte bu durumu ayrım eden Apple, yeni servis sistemiyle geliyor.

Reuters’in ayrıntılı bir raporuna göre 2017 yılının sonuna geldiğimizde Apple, iPhone ekranlarının onarılması için gereken makineyi 25 ülkede yaklaşık 400 hariç servise satacak. Şu an için hangi ülkeler ya da nasıl bir eder politikasının uygulanacağına yönelik bir detay verilmiyor.

Söz konusu makine Horizon Machine adında ve Apple, bu cihazı kendi yetkili servisleri dışında görevlendirmiyor. Bu nedenle üçüncü parti yetkili servislerin ekran onarımı konusunda ağırbaşlı sıkıntıları bulunuyordu.  Ayrıca, eğer parmak izi okuyucunuz hasar görmüşse, bu makine dışında hiçbir yerde onarım ettiremiyorsunuz.

25 ülkede 400 üçüncü parti servisin Horizon Machine ile faaliyete geçmesi için 1 yıllık bir süre gerektiğine işaret ediliyor. Fiyatları düşüren etmen ise, kolaylaşan servis hizmeti ve aracılar olmayacağı için kar miktarlarının azalması olarak gözüküyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung Tırı Türkiye Turuna Başladı! başlıklı makalemizde Galaxy S8, samsung ve samsung galaxy s8 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz