İş Dünyasının Yegane Sosyal Medya Mecrası LinkedIn Rusya’da Yasaklandı!

0

Dünyanın en popüler sosyal medya mecrası olmasa da iş dünyasında en popüler bir halde olan LinkedIn, 24 Milyar Dolar’a Microsoft tarafından satın alınmış ve popülaritesi de artmaya devam ediyordu.

Ancak Rusya’dan gelen bir girişken ile artık LinkedIn’i Rusya’da kullanmak yasaklandı. Sebebiyet olarak Rus vatandaşlarına ait verilerin vatan dışında saklanması olarak gösterilen yeni yasaya göre Rus vatandaşlarına ait bir veri toplama ve saklama yapacak olan firma bu verilere ait sunucuları Rusya’da bulundurma zorunluluğunda olacak.

Bu kanun sonrasında özellikle bilişim firmaları büyük sıkıntılar yaşarken veri merkezleri kurmayan firmalar da tek tek mani ve yasaklar yemeye başladı. Bu sebeple Microsoft hizmetlerinin Amerikan güvenlik kurumları olan NSA ve CIA’ye bilgi sızdırma durumu nedeniyle LinkedIn ve öbür Microsoft servisleri yasaklanmış oldu.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Hesabında Donald Trump'ı Öldüreceğini Söyleyen CEO Kovuldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz