İşCep mobil uygulamasına Siri ile havale yapma özelliği eklendi

0

Türkiye İş Bankası, 4.1 milyon aktif kullanıcıya sahip mobil bankacılık uygulaması İşCep’i yeni özelliklerle güncellemeye devam ediyor. Yakın zamanda iMessage üzerinden nakit gönderme özelliği kazanan İşCep bugün itibariyle Apple’ın sesli asistanı Siri ile havale yapabilecek.

Oldukça kolay bir şekilde çalışacak olan ve tek seferde 500 TL’ye kadar kullanılabilecek olan Siri ile havale özelliği, Siri’ye verilecek “Para gönder” komutuyla çalışacak. Siri desteği ile havale işlemlerini kolaylaştırmayı hedefleyen İşCep’in, yakın zamanda Siri ile EFT transfer etme özelliğine kavuşacağını da iletelim.

Son olarak Siri ile havale özelliğini kullanmak için İşCep uygulamasını en yeni sürümünün yanı dizi iOS 10 ve üzeri işletim sistemine bir mobil cihaza sahip olmanız gerekiyor. iPhone kullanıcıları özelliği, Ayarlar menüsünde Siri bölümüne giderek etkinleştirebilir.

Apple, geçtiğimiz sene düzenlediği geliştirici etkinliği WWDC 2016’da tanıttığı iOS 10 ile Siri’yi, Haritalar ve iMessage ile beraber geliştiricilere açtığını duyurmuştu.

Bir önceki yazımız olan Citymapper artık yolculuk ücretlerini de hesaplıyor başlıklı makalemizde Citymapper hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz