İşlem hacmi 750 milyon TL’yi geçen Papara, ön ödemeli Papara Card’ı tanıttı

0

Ağustos 2016’da BDDK lisansıyla hizmet vermeye başlayan dijital cüzdan Papara, hem marka yüzünü yeniledi hem de ön ödemeli Papara Card‘ı tanıttı.

Web sitesini ve mobil uygulamalarını yeniledi

Dijital cüzdan hizmetlerini webden, iOS ve Android uygulamaları üzerinden kullanıma sunan Papara‘nın yenilenen web sitesi ve mobil uygulamaları girişimin sunduğu hizmetleri daha yalın bir şekilde tanıtıyor. 13 yaşından büyük herkesin bir dijital cüzdan sahibi olmasını sağlayan girişime Facebook hesabınızla giriş yapıp hızlıca e-posta veya telefon numarası üzerinden para transferi yapabiliyorsunuz. (Daveti alan kişi Papara üyesi olarak parayı alabiliyor.)

Papara Card yeniliği

Yeni tanıtılan Papara Card ise Papara’nın yeni ön ödemeli kartı. Bu yenilikle Papara kullanıcıları POS cihazı olan her yerde harcama yapabilecek hem yurt içinde hem de yurt dışında tüm ATM’lerden para çekebilecek. Hali hazırda Papara kullanıcıları hesaplarına 15 bankadan havale yapabiliyor veya 40 binden fazla ATM’den nakit ödemeyle bakiye yükleyebiliyor.

300 bin kullanıcı, 750 milyon TL işlem hacmi

Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Faruk Karslı, Papara CEO’su İlker Diker ve Papara CTO’su Emre Kenci’nin katılımı ile düzenlenen basın toplantısında paylaşılan bilgilere göre Papara Card, 1 yıl içinde 300 bin kullanıcıya ulaşmayı başarmış. 750 milyon TL’nin üzerinde işlem hacmine ulaşan Papara’da bugün itibariyle her 7 saniyede bir işlem gerçekleşiyor. Kullanıcıları tarafından yapılan işlem adedi ise 1 milyonu geçiyor.

Papara Card ile birlikte gençler arasında daha fazla yaygınlaşmak istediklerini ifade eden Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Faruk Karslı, Türkiye’de yetişkinlerin yüzde 44’ünü hala banka hesabı sahibi olmadığını* ve 18 yaş altı kitle de buna eklendiğinde her iki kişiden birinin finansal ürünlere erişiminin olmadığını hatırlatıyor. Türkiye’nin 2023’te nakitsiz topluma geçiş vizyonundaki bu boşluğu doldurmak için gerekli teknolojik altyapıyı sunduklarının da altını çiziyor.

Eğer daha önce kullanmaya başlamadıysanız Papara.com‘u ziyaret ederek veya Papara uygulamalarını indirerek dijital cüzdanınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kaçırdıysanız Parapara ofis ziyaretimizi de Girişim Ofisleri kanalımızda izleyebilirsiniz.

*BKM verilerine göre (PDF)

Bir önceki yazımız olan T3 Girişim Merkezi, yenilikçi girişimleri hızlandırmak için kapılarını açtı başlıklı makalemizde T3 Girişim Merkezi, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Üsküdar Bilim Merkezi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz