İstanbul’dan Avrupa’ya açılan Hairmod 160 bin dolar yatırım aldı; sırada ABD var

0

Türkiye’den çıkan en iddialı güzellik ve bakım odaklı girişimlerden biri Hairmod, İstanbul’da hızlı büyüdüğü bir yılın sonunda, yeniden yapılanarak Avrupa’ya açıldı. Hollanda’dan Blue Whale Ventures’ın ve var olan yatırımcılarının katıldığı turda 160 bin dolar yatırım saha girişim, Hollanda merkezli Hairmod B.V. şirketiyle bu pazarda faaliyetlere başladı. Hairmod, vatan dışı açılımına yılın son çeyreğinde giriş yapmayı planladığı ABD pazarıyla devam etmek istiyor.

Hairmod, Ocak 2016’da saç ve makyaj odaklı ve mobil öncelikli bir sosyal ağ olarak faaliyete başlamıştı. Saç stilistlerini, kuaför salonlarını ve son kullanıcılarını bir araya getiren bu ağ, 2017 başından bu yana iş modeli ve UX açısından mühim yeniliklere devam ediyor. Gelir modelini rezervasyon ve mahsul satışından alınan komisyonlarla sağlanacak şekilde güncelleyen Hairmod’un mobil uygulaması üzerinden rezervasyonla beraber ödeme de yapılabiliyor. Hairmod kurucu ortağı Cem Uluer rezervasyon sürecinde sağladıkları avantajları, “Fiyatları ve verilen hizmerleri görüp ona göre rezervasyon yaptırma, cüzdanı çıkarmadan ödeme yapma, bahşişi de Hairmod üzerinden ödeme ve ödemelerde 12 aya kadar taksit imkanı” şeklinde sıralıyor.

Hairmod 2 bin 600 mekan ve stilist tarafından kullanılıyor

Bugüne kadar mobil uygulamasının son kullanıcılar tarafından 150 bin kez indirildiğini söyleyen Hairmod, 90 bin kullanıcıya sahip. Girişimin stilist ve mekan kullanıcısı sayısı ise 2 bin 600. Hairmod üzerinden 100 bine yakın mekanın bilgisine erişmekse mümkün.

Yeni dönemde müessese felsefesini güzellik ve özgürlük temelleri üzerine kurgulayan Hairmod, yakın zamanda müstakil stilistleri de sistemine iç edecek. Rezervasyon ve ödeme imkanlarının olduğu Hairmod altyapısı, bu stilistler için epey kullanışlı olabilir.

Hairmod önümüzdeki üç ay boyunca Avrupa’daki müşterilerin art dönüşlerine göre geliştirmelere devam edecek. Son çeyrekte ise ABD pazarına yönelecek. Ünlü kuaför zincirinin sahibi Emre Kıramer’in CMO olara vazife yaptığı Hairmod,  İsviçreli SGEK Holding’den 200 bin dolarlık tohum yatırım almıştı.

Hairmod’un 2016 sonunda bizimle paylaştığı infografik, sosyal ağ öncelikli pazar yerinin performansı kadar, ne tür verilerle çalıştığına ilişkin de düşünce veriyor.

Bir önceki yazımız olan Crossover, Ruby on Rails platformu Engine Yard’ı satın aldı başlıklı makalemizde Crossover, Engine Yard ve Ruby on Rails hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz