İşte İşin Olsun Diyen Uygulama

0

Türkiye’nin en popüler kariyer sitelerinden Kariyer.net, lokasyon bazlı yeni bir mobil uygulama ile kullancılarının karşısına çıkıyor. Özellikle mavi yakalı işçi istihdamına yönelik olarak geliştirilen İşin Olsun uygulaması, 14 Temmuz tarihinde hem iOS hem de Android platformları için kullanıma sunuldu.

Tamamen ücretsiz bir uygulama olarak sunulan İşin Olsun, iş arayan mavi yakalılar ve küçük/orta büyüklükteki işletmelerin kullanımı için ideal bir alternatif. Yukarıda da belirttiğimiz gibi lokasyon bazlı bir uygulama olan İşin Olsun, iş ilanlarını harita üzerindeki konumunuza göre sıralıyor.

Oldukça basit bir arama ekranına sahip olan İşin Olsun uygulamasında sadece “Aradığınız iş” ve “Aradığınız yer” seçeneklerini doldurarak arama yapmak mümkün. Tamamen lokasyon bazlı arama yapma imkanı da sunan İşin Olsun, yakınımda ara ve haritada ara gibi seçenekler de sunuyor.

964 iş ilanına ulaştı

Mavi yakalıların iş bulma süreçlerini hızlandırmayı amaçlayan İşin Olsun, iş ilanların alt kısmında bulunan “Firmayı ara” butonu sayesinde adaylar ile işverenlerin iletişime geçmesini sağlıyor. Sadece iş arayan kullanıcıların değil, aynı zamanda iş ilanı vermek isteyen işletmelerin de rahatlıkla kullanabilecekleri İşin Olsun, yaklaşık 5 gün içinde 964 iş ilanına ulaştı.

İlanların oldukça hızlı bir şekilde hazırlanabildiğini ve uygulama içerisinde 15 gün boyunca yayında kaldıklarını da ekleyelim. İşverenlere 3 ilana kadar ücretsiz bir şekilde ilan yayınlama fırsatı da sunan İşin Olsun uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, İşin Olsun uygulamasının adayları aradıkları işe, işverenleri ise aradıkları elemana kısa sürede kavuşturmayı hedefleyen bir proje olduğunu belirtiyor.

Kariyer.net olarak, istihdam piyasasında uzun yıllara dayanan bir deneyime sahip olduklarını dile getiren Uysal, eleman eksikliği nedeniyle para kaybetmek istemeyen iş verenler ile en kısa sürede işe girmek isteyen mavi yaka adayların, doğru zamanda ve doğru platformda bir araya gelmesinin oldukça önemli olduğunun altını çiziyor. Dilerseniz İşin Olsun uygulamasını Android için buradan iOS için ise buradanindirebilirsiniz.

 

kaynak: webrazzi

Bir önceki yazımız olan Dijitalde Medya Planlama Süreci başlıklı makalemizde Dijital, dijital medya planlama ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz