Kan Bağışında Sosyal Girişim

0

Ülkemizde her yıl yüzlerce insanımız trafik kazalarında ve daha birçok farklı kazada kan ihtiyacı yeterli olmadığından dolayı hayatını kaybetmektedir. Kan ihtiyacı olan hastalara zamanında kan bulabilmek günümüzde en önemli ihtiyaçlardan biri haline gelmiştir. Hemenkanbul.com sosyal sorumluluk girişimi kan bağışında bulunmak isteyen ve acil kan ihtiyacı olan kişiler için düşünülmüş bir kan bağışlama platformudur.

Hemenkanbul.com platformu sadece kan arayanların değil kan bağışında bulanabilecek bireylerin dikkatini çekebilmeyi amaçlıyor. Tamamen ücretsiz olan platform kan ihticanın karşılanması ve topluma yardımlaşma duygusunu aşılamayı hedefliyor. Hemenkanbul.com‘a bulunduğunuz bölgeden kan ihtiyacınızı bildiriyorsunuz, sisteme kayıtlı bağışçılara kan ihtiyacınız sms ile bilgilendiriliyor. İletişim bilgileriniz sisteme kayıtlı gönüllü bağışçılarımıza bildiriliyor. Hemenkanbul platformuna güvenlik kodu uygulaması ile sisteme güvenliği teyit edilmiş bağışçılar kayıt olabilmektedir.

 

Acil kan ihtiyacı için yardımsever bağışçılar kan ihtiyacı olan kişilerle iletişime geçerek hayat kurtarıyorlar. Hemenkabul.com’da şahıslara ait bilgiler kesinlikle üçüncü şahıslar ile paylaşılmamaktadır. Sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirilmiş olan projeye sizde gönüllü bağışçı olun ve hayat kurtarın. Kan herkesin ihtiyacıdır. Eğer gönüllü bir kan bağışçısına ulaşmak istiyorsanız, bulunduğunuz il ve ilçeyi seçtikten sonra ihtiyacınız olan kan grubunu belirterek bağışçıya ulaşabilirsiniz. Daha önce hiç kan vermemiş olanlar için hemenkanbul.com sitesindeki soru cevap şeklinde hazırlanmış bilgileri okuyup bilgi edinebilir ve aklınızı kurcalayan birçok soruya yanıt bulabilirsiniz.

Hemenkanbul platformunun temelleri 2012 yılında atılmıştır. Sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesi için projeyi kurup ve geliştiren Faydata Bilgi Teknolojileri Türkiye’de kan bağışına olan duyarlılığı artırmayı hedefliyor. Şimdilik sadece masaüstü ve mobil uyumlu site üzerinden erişebileceğiniz hemenkanbul.com’a ileriki dönemlerde İOS ve Android uyumlu mobil cihazlardan uygulama bazlı erişmeyi umut ediyoruz. Siz de kan bağışında bulunarak hayat kurtarın ve kan ihtiyacı olanlara umut olun. Kan sürekli ihtiyaçtır. Kan vererek bir sosyal girişimde de siz bulunabilirsiniz. Kan bağışı hakkında detaylı bilgi almak için bilgi@hemenkanbul.com‘a mail atabilir veya 0850 303 44 00 numaralı hattan arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dijital Reklamcılık Neden Önemli başlıklı makalemizde Dijital, Dijital Reklamcılık ve internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mahmud Altundemir

Performans Marketing ve Online Medya Planlama alanlarında kendisini geliştirmeye devam ediyor….

Yorum Yaz