Kısıtlanmış Sosyal Medya Erişimi İçin Çözüm: Zenmate Nedir ?

0

Ne yazık ki ülkemizde gerçekleşen saldırılar ve çeşitli toplumsal olaylardan dolayı getirilen kısıtlama yeni yöntemlere başvurulmasına olanak sağladı. Bu yöntemlerden biri de VPN değişikliği. Kısıtlanan sosyal medya erişimlerine ulaşmanın bir yolu olan VPN değişikliğinin kolay kulanımı olan ZenMate’den bahsedeceğiz.

zenmate-nedir

ZenMate Nedir ?

ZenMate, kişisel kimliğinizi gizleyerek sansürlenmiş sitelere güvenli bir şekilde bağlanmanıza olanak tanıyan bir yazılımdır. Kullandığınız Chrome vb. tarayıcılarınız için eklentisi olmasının yanı sıra mobil telefonunuza uygulama olarak da indirebilirsiniz. ZenMate toplumsal olaylardan sonra kısıtlanan internet erişimlerini VPN ayarlarını değiştirerek sizi seçtiğiniz ülkelerden biri üzerinden siteye aktarır.

Zenmate Nedir

 

ZenMate’ye Üye Olmak ve Kullanmak

ZenMate programını indirmek için aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklamanız yeterli. Vermiş olduğumuz linkten ZenMate eklentisini tarayıcınıza ekleyeceksiniz, ardından çok basit bir şekilde ücretsiz olarak üyeliğinizi tamamladıktan sonra ZenMate programını kullanmaya başlayabilirsiniz.

ZenMate eklentisi tarayıcınızda bulunan arama çubuğun hemen yanında yer alır. Üzerinde tıkladığınızda ”On” butonunu görüyorsanız erişiminiz serbesttir ve sizi farklı bir ülkeden göstererek güvenli bir şekilde erişimi kısıtlı olan sitelere aktarmada yardımcı olur.

Tarayıcınızda bulunan ZenMate logosuna tıkladığınızda karşınıza çıkan üç kalkan altında iki farklı ülke bayrağı ve bir dosya görseli göreceksiniz. Bu ülke bayraklarından birincisi kolayca tahmin edebileceğiniz üzere sizin bulunduğunuz ülkedir, diğer ülke sizin bağlantı gerçekleştirdiğiniz ülkenin bayrağına aittir ve dosya şeklindeki görsel girdiğiniz web sitesini temsil eder. Burada sizlere aktaracağım, bağlantı yaptığınız ülkeyi değiştirmenin kendi elinizde olduğunu söylemek. ZenMate kurulduğunda sizi (Türkiye Baz Alınarak Yazılmıştır) Romanya üzerinden yönlendirir, siz ücretsiz olarak Romanya dışında Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Hon Kong’u seçebilirsiniz. Bu ülkeler dışındakileri Premium üyelik satın alarak seçebilirsiniz.

 

Zenmate Eklentisini İndir

İlgili Yazı

Google Chrome İçin Daha Fazla Ücretsiz VPN Değiştirme  Eklentisi

zenmate-nedir

 

Bir önceki yazımız olan Ekmek Artık Dijitalde başlıklı makalemizde Ekmek Artık Dijitalde, Ekmek İşleri ve girişim haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz