Kitapseverlerin Yeni Buluşma Noktası: Kitap Dostum Uygulaması

0

Kişilerin kendi ilgi alanlarına yönelik birbirinden güzel kitap önerileri almasının ve en önemlisi ücretsiz kargoyla kitap takası yapabilmenin en kolay ve en eğlenceli yolu ‘Kitap Dostum’ mobil uygulaması, yayına başladı. Mobil uygulama sayesinde kitap dostları birbirleri ile kitap, yazar veya yayınevleri hakkında görüşlerini paylaşabilecek ve Kitap Dostum Kütüphanesi’nden ücretsiz kitap takası yapabilecek. Kitap Dostum mobil uygulaması ‘Paylaşmak Güzeldir’ mottosuyla kitap paylaşımını ve kitap okuma konusunda farkındalığı artırmayı hedefliyor.

Benzer zevklere sahip olduğunuz insanlarla tanışmanın, ilgi alanlarınıza göre birbirinden güzel kitap önerileri almanın ve en önemlisi ücretsiz kargoyla kitap takası yapabilmenin en kolay ve en eğlenceli yolu ‘Kitap Dostum mobil uygulaması’ yayına başladı. Tematik bir sosyal okuma ağı olan ‘Kitap Dostum mobil uygulaması’, kitap, yazar ve yayınevi beğenilerini dikkate alarak, benzer zevklere sahip okurları buluşturup onlara sosyalleşme imkanı sağlıyor. Uygulama sayesinde kitap severler, üyelik zorunluluğu olmadan bir parmak mesafesi uzaklığındaki ‘Ücretsiz Kitap Asistanı’ ile almak istedikleri bir kitabı 275.000’den fazla kitap datası arasından anında sorgulayabilecek.

‘Online kişisel kütüphane’

Kitapseverler, ayrıca ‘Kitap Dostum Kütüphanesi’ nde bulunan popüler ve yeni çıkmış binlerce kitaba kargo maliyeti ödemeden ücretsiz olarak, takas yolu ile sahip olabilecek. Online kişisel kütüphanelerinde okudukları, okumak istedikleri, takas etmek istedikleri kitapların, beğendiği yazar ve ilgi duyduğu yayınevlerinin listelerini oluşturabilecek. Anlık mesajlaşma özelliği sayesinde kitap dostları birbirleri ile kitap, yazar veya yayınevleri hakkında görüşlerini paylaşabilecek.

Türkiye’de tüm kitapseverlerin buluşacağı ortak platform olan Kitap Dostum mobil uygulaması, kitaba ve kitap okumaya yönelik farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Uygulama barkod okuyucu özelliği ile yeni kitapları keşfetmeyi de sağlıyor. Kitap Dostum uygulamasını hem İOS hem de Android destekli cihazlar için kullanabilirsiniz. Türkiye’de ki kitap okuma alışkanlığının olmadığını düşünürsek böyle bir uygulama insanlara kitap okumayı teşvik etmek için önemli araç olacaktır. Kitap Dostum girişimi mobil uygulama odaklı olduğundan dolayı kitapseverlere ve kitap okumak isteyen kişilere büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Kitap Dostum mobil uygulamasını App Store ve Google Play mağazalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türk Hava Yolları'ndan Bir Flow Motion Video Daha başlıklı makalemizde Bir Zamanlar Kapadokya, Flow Motion ve THY Flow Motion hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mehmet Bilir

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. Sınıf Öğrencisidir. Reklam, Dijital Pazarlama ve Web Tasarım alanlarında kendini geliştirmeye devam ediyor.

Yorum Yaz