Kız Kıza Uygulama Fiskos

0

Kız-kıza-Uygulama-Fiskos

Yaklaşık bir ay önce yayın hayatına başlayarak Apple Store üzerinden öne çıkarılan “Fiskos“,kadınlara özel mobil sosyal olması dolayısıyla oldukça dikkat çekiyor.

Kısa sürede 3000 aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran Fiskos’a yalnızca Facebook üzerinden üye olunabiliyor.

Üyeler üzerinde oldukça titiz davranan uygulama girişimcileri Facebook profilleri üzerinden oldukça yoğun bir inceleme yaparak hem erkek hem de fake katılımcıları ayıklıyor. Diğer sosyal ağlardan kullanım ve içerik olarak şimdilik çok farklılaşmayan uygulamada; paylaşım, fikir alışverişi ve birbirlerini takip etme özellikleri bulunuyor girişimciler Sümeyra Şimşek ve Ulaş Can Cengiz uygulamaya yeni özellikler ekleyerek uzun vadede etkili olabilmek ve büyüyebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Kullanıcıları Fiskos’u erkeksiz hava sahası olarak tanımlıyor.Android üzerinde de çalışmaları yürütülen Fiskos’un sadece kadınlara özgü bir sosyal platform olması dolayısıyla akıllara gelecek muhtemel ayrımcılık soru işaretini ise uygulamayı kendisi dahi kullanamayan girişimcilerden Ulaş Can Cengiz şu şekilde açıklığa kavuşturuyor.”Evet pozitif ayrımcılık yapıyoruz,bundan da gayet memnunuz. Kullanıcılarımızın kız kıza muhabbet edebileceği ve kendi tabirleriyle erkeksiz hava sahası haline gelen bir uygulama yapmak istedik. Bu açıdan bir sıkıntımız yok.Fiskosu her kesimden kadının kendilerine özel meseleleri konuşabilecekleri bir alan olarak tasarladık.”

Bu Yazımız Gönüllü Dijital Mühendis Yazarımız Okan Bilgin Tarafından 09.07.2016 Tarihinde Paylaşılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ekmek Artık Dijitalde başlıklı makalemizde Ekmek Artık Dijitalde, Ekmek İşleri ve girişim haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

www.dijitalmuhendis.com 'da Gönüllü olarak yazan Dijital Mühendis'lerimizin içerikleri yer almaktadır.

Yorum Yaz