KOAH ve astım hastaları için mobil sağlık platformu Spirohome, tohum yatırım aldı

0

Sizlere daha evvel tanıttığımız gibi astım ve KOAH hastalarının tedavilerini takip etmeleri için soluk test cihazı ve mobil uygulamadan oluşan sağlık platformu Spirohome, ACT Venture Partners ve 500 Startups Istanbul’dan tohum yatırım aldı.

Çekirdek yatırım olarak yansıtılan yatırımın miktarı ve pay dağılımı açıklanmazken yekün yatırım tutarının 250 bin dolar seviyelerinde olduğunu tahmin ediyoruz.

Webrazzi Arena 2016 girişimlerinden biri olan Spirohome, aynı zamanda ODTÜ TEKNOKENT firmalarından da biri olarak dikkat çekiyor. Öğrendiğimize göre girişim, laf konusu çekirdek yatırımı ürününün ticarileşmesi ve seri üretime geçilmesinde kullanacak.

Bilmeyenler için; astım, KOAH, Kistik Fibrosis ve iş hastalarının akciğer değerlerini hastaneye gitmeden takip etmelerine olanak sağlayan Spirohome, kullanıcılarının ilaç kullanımlarını ve tedavi süreçlerini denetim altında tutarak nefes krizleri ile acil servis ziyaretlerinin önüne geçmeye çalışıyor.

Solda sağa Spirohome ekibi: Burhan Özcan, Ahmet Oğuz, Merthan Öztürk, Kerem Yaşar, Caner Samut, Burak Sönmez

Girişimciler 2017’nin son çeyreğinde ürünü satışa sunmayı planlıyor

Girişimin kullanım şekli ise kısaca şöyle… Spirohome mobil uygulamasını akıllı telefonlarına indiren kullanıcılar, mobil soluk testi cihazı ile uygulamalarını eşleştirerek nefes testlerini yapıyorlar. Uygulama sayesinde kullanıcılar test sırasında soluk verme hareketleri için yönlendirme alabiliyor, ayrıca tüm değerleri depoluyor. Cihaz ve uygulamanın kullanım şeklini merak eden okuyucularımız ilgili videoyu izleyebilirler.

Kurucu ortaklardan Kerem Yaşar, Spirohome’un 2017’nin son çeyreğinde satışa sunmayı planladıklarını söylüyor. Şu an ön sipariş toplayan Spirohome’un hedeflediği pazarlarla ilgili de Yaşar şunları söylüyor: “Ürün belgelendirme süreci ardından Türkiye ile beraber Avrupa pazarında da satışa çıkacak. Geçtiğimiz iki sene prototiplerimizle katıldığımız fuarlarda güzel bir alaka topladık. İngiltere ve Almanya’dan potansiyel müşterilerimiz bulunuyor.“

Yaşar, 2014 yılı verilerine göre dünyada 500 milyonun üzerinde solunum hastası olduğunu vurguluyor. Girişim, aldığı yatırımla birlikte, kısa sürede ürününü satışa amade hale getirebilir ve  AB pazarı için CE, ABD için de FDA belgelerini alarak ticarileşme sürecini tamamlayabilir.

6 benlik bir ekip tarafından geliştirilen Spirohome hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz

Bir önceki yazımız olan Medya devi Media Prima, dijital medya şirketi Rev Asia’yı satın aldı başlıklı makalemizde Dijital Yayıncılık, Media Prima ve Rev Asia hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz