Küçük İşletmelerin Satışı Hızlanıyor!

0

Küçük ve orta ölçekli şirketlerin dijitalleşmesine her fırsatta dikkat çekmeye çalışıyoruz. Bu yazının konusu olan PratiXRM.com da bu konuya temas ediyor ve ufak şirketlerin de alıcı ilişkileri yönetimine (CRM) profesyonel bir şekilde yaklaşmasını sağlıyor.

Cem Kara ve Yahya Ekinci tarafından geliştirilen PratiXRM, özetle satış operasyonlarınızı kolayca yönetmenizi sağlayan bir platform. Hem satış öncesi hem de satış sonrası süreçleri yönetebiliyor, alıcı veritabanınızı oluşturup teklifleri ve siparişleri takip edebiliyorsunuz. Elbette süreç yönetiminde vazife ataması ve vazife takibi de yapabiliyorsunuz.

Nisan ayında kullanıma açılan girişim henüz yolun başında. Ancak şimdiden 80 kullanıcıya ulaşmış ve bu kullanıcıların en azından bir bölümünü alıcı (ücret ödeyen kullanıcı) haline getirmek istiyor. İstanbul merkezli girişim, tavsiye motoru ve erişilebilir fiyatıyla da rakiplerinin önüne geçmek istiyor.

SaaS (hizmet olarak sunulan yazılım) tabanlı girişim olan PratiXRM, 19 TL KDV’den başlayan aylık üyelik paketleriyle müşterilerine ulaşıyor. Ancak ücretli abone olmadan önce, 30 günlük tecrübe süresi boyunca sistemi deneyebiliyorsunuz.

Büyük çaplı CRM uygulamalarıyla yarış(a)mayacak olsa da PratiXRM’in işlevsel, hızlı ve sade bir arayüzle kullanıcıların karşısına çıktığını söyleyebilirim. Eğer yönetmeniz gereken satış süreçleriniz ve müşterileriniz varsa PratiXRM.com‘a bir talih verebilir, sistemi nasıl kullanacağınızı şu videoda görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yerli Giyilebilir Teknoloji Ürünü Indiegogo'da Destek Bekliyor! başlıklı makalemizde giyilebilir teknoloji ve Indiegogo hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz