Kullanılmayan ürünler için değiş tokuş ve hibe platformu degistirdik.com yayına başladı

0

Eşya mülkiyetinin ekonomik verimliliğin de önünde bir mani oluşturduğunu biliyoruz. Buna en mühim kanıt, online kişiden kişiye (P2P) ağlar sayesinde bu eşyaları, mekanları ya da araçlara paylaşıma açabilmemiz oldu. Takas ise çok kapasitenin yeniden dolaşıma girmesi için buluş edilmiş en eski yöntemlerden biri. Bu yöntemi Türkiye’de popülerleştirmek isteyen yeni platformlardan biri degistirdik.com.

Değiş tokuş platformu olarak tanımlanan Degistirdik.com, bugüne kadar aka olasılıkla Facebook grupları aracılığıyla ilginizi çeken takas işlemlerini ana akım hale getirmek istiyor. PDI Dijital Medya Ajansı tarafından hayata geçirilen Degistirdik.com, elektronik, ev-yaşam, anne&bebek, spor&outdoor, otomotivden, kozmetik ve kişisel bakım, müzik, kitap gibi farklı dikeylerde yüzlerce ürüne ev sahipliği yapıyor.

Ürünler degistirdik.com üyeleri tarafından karşılığında aranılan spesifik bir eşya varsa, bu bilgiyle beraber yükleniyor. Belirtilmeyen ürünler için öbür üyeler tarafından öneri toplanıyor. Degistirdik.com, takas eşyalarla beraber bedelsiz olarak hibe edilen ürünleri de listeliyor.

Geliştirmelere devam eden Degistirdik.com, konum tabanlı mobil uygulamalarıyla da kullanıcılarına ulaşmayı planlıyor.

Bir önceki yazımız olan 2016’da online alışveriş yapan kişi oranının en çok arttığı iki ülke Türkiye ve Hindistan başlıklı makalemizde credit Suisse hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz