KWORKS’ün yeni dönem mezunları demo day etkinliğinde sahne aldı

0

Koç Üniversitesi bünyesinde yer alan KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi‘nin üçüncü devre mezunları düzenlenen demo day etkinliğinde sahne aldı.

2 adet oturuma da ev sahipliği yapan etkinlikte, sahnede ilk olarak kurumsal inovasyon konusu ele alındı ve sonrasında da Emre Kurttepeli ile Erhan Erkut bir sohbet gerçekleştirdi.

Sözü daha fazla uzatmadan sizi KWORKS’ün üçüncü devre mezunları için düzenlediği demo day’de sahneye çıkan girişimlerle kafa başa bırakıyoruz.

KWORKS 3. devre girişimleri

Dopigo: Kişilerin veya şirketlerin fazla kanallı e-ticaret operasyonlarını etkin yönetmesini sağlayan bir yazılım çözümüdür.

İnternetten satış yapan bütün firmaları hedefleyen Dopigo, esas olarak 30 bin civarındaki e-ticaret satıcısını ve tedarikçisini hedefliyor. Farklı e-ticaret çözümleriyle entegre olabilen Dopigo’nun mahsul listeleme, sipariş takibi, stok yönetimi ve faturalandırma gibi özellikleri bulunuyor. 2 hafta evvel beta sürümden çıkan girişimin şimdilik 3 adet müşterisi bulunuyor.

ServisSoft: Satış sonrası servis hizmetleri veren firmaların süreçlerini takip edebileceği bir yazılım çözümüdür.

Farklı farklı sektörlerdeki teknik servislere müsait bir altyapı sunan ServisSoft ekibi, Türkiye’de satış sonrası hizmetler pazarının 1 milyar TL olduğuna vurgu yapıyor. Son olarak eklemek gerekirse girişim, Omron ve Dyson’ın da aralarında bulunduğu 15 müşteriye hizmet veriyor.

Codela: Şirketlerin yazılımcı istihdam sürecindeki mülakatları hızlandırmasını sağlayan bir değerlendirme çözümüdür.

Türkiye’de 350 bin, dünya genelindeyse 20 milyon yazılım geliştirici olduğunu söyleyerek söze giren Codela ekibi, yazılım geliştiricilere daha basit ve hızlı mülakat yapmak isteyen şirketleri hedefliyor. 10 mülakata kadar ücretsiz olarak kullanılabilen Codela, aynı zamanda bir de soru bankasına sahip.

Son olarak girişimin bugüne kadar bine yakın mülakata aracılık ettiğini, ayrıca LOGO ve Doğuş Holding başta olmak üzere fazla sayıda bilindik markaya fatura kestiğini de söyleyelim.

Girişim sunumlarından bir kare

Nerdeİçek: Lokasyon ve moda göre mekan arayan kullanıcılara öneriler sunan bir içerik platformudur.

Kullanıcılarına lokasyon, içki türü ve ruh hallerini sorarak onlara mekan önerisi yapan Nerdeİçek, Türkiye’de 5 bin adet alköllü içki satan mekan olduğunun altını çiziyor ve bunların bin 200 tanesini listeliyor.

Aylık 700 bin civarında ziyaretçisi olan girişimin gelir modeli ise mekan öne çıkarma, 360 radde keşif çözümü, rezervasyon ve sponsorlu içerik üzerine kurulu.

Taglist: Ürün satışı yapan kullanıcıların diri yayınlar üzerinden satış gerçekleştirebildiği sosyal bir alışveriş platformudur. Büyümesini fenomenlerle çalışarak gerçekleştiren Taglist, bugüne kadar 50 bin benlik bir satın müşteri kitleye ulaşmayı başarmış.

Letgo veya ModaCruz gibi devlerle aynı sektörde yer saha Taglist, kapalı beta aşamasında yer saha bir girişim. Taglist’in gelecek planları arasındaysa aleni arttırma ve satış yapılacak mahsul sektörlerini arttırmak varmış.

Etkinlikte, bu 5 sunum sonrasında KWORKS bünyesinde bulunan ön-hızlandırma girişimleri de sahnede sunumlarını gerçekleştirler: 8 bin 500 öğrenciye ulaşan ve bin vazife eşleşmesi gerçekleştiren sosyal iş gücü platformu Others, ani fazla sosyal medya hesabının akıllı bir şekilde yönetilebilmesini sağlayan ve kapalı beta aşamasında olan Socialpano ve kurumsal şirketlere pazar araştırmalarını daha hızlı, kolay ve efektif bir şekilde sunmaya çalışan Polenio ve sıkça oyun oynayanlar için satın alma yapmadan evvel oyunu deneyimleyebilmenize yarayan bulut tabanlı sosyal oyun (bulutta duran oyun bilgisayarları sayesinde) platformu GameHub.

Tüm girişimcilere başarılar diliyoruz, gelişmeler için Webrazzi’yi takipte kalın.

Bir önceki yazımız olan Bilimsel Olarak Zeka Geliştirdiği Kanıtlanmış Alışkanlıklar başlıklı makalemizde beyin egzersizleri, egzersiz ve meditasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz