Letgo üzerinden Türkiye’de her ay 4,2 milyon yeni ürün yayınlanıyor

0

Ülkemizde Ocak 2016’da faaliyete başlayan letgo, kullanım kolaylığı ve başarılı reklam stratejisi sayesinde kısa zamanda dev bir başarı yakaladı. Türkiye’deki faaliyetlerine yönelik performans verilerini ilk kez açıklayan ikinci el ürünler için mobil bir pazar yeri olan letgo, geçen 1,5 yıllık süre içinde yüzde 680 oranında büyüme yakalamış.

Bugün mobil pazar yerinde satışta olan aktif 16.5 milyondan fazla ürün bulunduğunu söyleyen letgo, aylık 4.2 milyon yeni mahsul listeliyor. Letgo uygulaması dünya genelinde 45 milyon indirilme sayısına sahip. Şirketin açıklamasına göre, letgo üzerinden satışı yapılan ürünlerin değeri ise yaklaşık  23 milyar dolar.

20 milyon aylık aktif kullanıcı

Türkiye raporunda alıcı ve satıcıların uygulama üzerinden aylık 85 milyondan fazla mesaj gönderdiğini belirten letgo, aktif kullanıcı sayısının da 2016 başından bugüne kadar 5 kat arttığını da paylaşıyor. Türkiye’deki aktif kullanıcı sayısı paylaşılmasa da bütün dünya için rakamlar açıklayan letgo, dünya genelinde 20 milyon aylık aktif kullanıcısı olduğunu not ediyor.

Konuyla ilgili açıklamasında letgo kurucu ortaklarından Alec Oxenford, “letgo, ileri teknolojiyi akıllı tasarımla birleştirerek e-ticaret sektöründe ikinci el alışverişi fazla kolaylaştırdı. İşte bu yüzden de e-ticaret sektöründeki taşları yerinden oynatabildi” diyor. Oxenford, tüketicilere çevrelerindekilerle alışveriş yapmanın yarattığı değeri göstererek, Türkiye ikinci el ekonomisinin büyümesine katkı sağladıklarını da ekliyor.

Yapay zeka teknolojisi ve mahsul tanıma özelliği sayesinde kolay bir kullanım sunan letgo’nun geçtiğimiz Ocak ayında 175 milyon dolar yatırım aldığını da hatırlatalım. Dilerseniz letgo uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirisiniz.

Bir önceki yazımız olan Snapchat artık gerçek dünyada da kullanıcılarını izleyecek! başlıklı makalemizde Snapchat hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz