Linkedin’e Website Demographics Özelliği Geliyor

0

Linkedin‘in bugün tanıttığı Website Demographics adındaki araç, ziyaretçilerinin profesyonel profilini analiz etmek isteyen web sitelerini hedefliyor. 8 farklı kategori de ziyaretçi verilerini paylaşan Website Demographics, web sitenizin trafiğini ölçmek için başarılı bir araç.

Gelen ziyaretçileri ülke, lokasyon, unvan, kıdem, çalıştıkları sektör, şirket, şirket büyüklüğü ve görev tanımı kategorilerine göre değerlendiren Website Demographics aracı, ziyaretçilere göre strateji belirleyen web siteleri için büyük bir kolaylık sağlıyor.

Ücretsiz olarak kullanıma sunuldu

Özellikle pazarlama stratejisi için kullanışlı bir araç olan Website Demographics, sitenize giren kullanıcıların çoğunlukla hangi sektörlerden olduklarını tespit edebilecek. Tabii ki bu veriler Linkedin’in sahip olduğu 500 milyondan fazla kullanıcıdan elde edilecek.

Kullanıcılar da bu verilerden yararlanarak web sitelerini diledikleri gibi şekillendirebilecekler. Website Demographics sayesinde sadece 8 kategoride değil aynı zamanda tarihe göre sıralama yapmak da mümkün. Website Demographics aracının Linkedin’in Campaign Manager servisini kullananlar için ücretsiz olarak sunulduğunu da ekleyelim.

 

Bir önceki yazımız olan Dijitalde Medya Planlama Süreci başlıklı makalemizde Dijital, dijital medya planlama ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz