Mağaza yönetimini akıllı hale getiren Buy Buddy, 500 Istanbul’dan yatırım aldı

0

Mağazalarda müşterilerin kasaya gitmeden alışveriş yapabilmelerini sağlayan Buy Buddy, 500 Istanbul‘dan yatırım aldı.

Yatırım miktarı ve değerleme açıklanmazken yatırımın -diğer birçok 500 Istanbul yatırımı gibi- 100 bin dolar seviyesinde olduğunu tahmin ediyoruz.

Perakende idare platformu sunan Buy Buddy, stok yönetiminden alıcı davranışlarını analiz etmeye kadar kullanıcılarına uçtan uca bir çözüm sunuyor.

Perakendenin dijital dönüşümünde pay sahibi olmak isteyen girişim, kısa bir süre sonra United Colors of Benetton’ın iki mağazasında pilot çalışmalarını başlatacak.

Buy Buddy 500 Startups network’ünü kullanarak yönünü yurtdışına çevirecek

Buy Buddy, kullanıcılarına mağaza içindeki alıcı davranışlarını analiz eden Buddy Dashboard adında mağaza yönetimi modülü ve mağaza çalışanlarının, stok takibi yaparak operasyon yüklerini hafifletmeye çalışan Business Buddy uygulaması sunuyor. Girişim, bunların dışında ödeme sürecine de dokunuyor.

Ürünlerin üzerine Buy Buddy’nin geliştirdiği hitag cihazı takılarak her mahsul QR kod ile satın alınabilir hale geliyor. Mağaza içinde alıcı beğendiği ürünün üzerindeki QR kodu, telefonundaki uygulamaya okutuyor ve ödeme başarıyla gerçekleştiğinde hitag aygıt üründen ayrılıyor, yani satın alma gerçekleşmiş oluyor. Böylelikle alıcı kasaya hiç uğramadan doğrudan mağazayı terk edebiliyor.

Edindiğimiz bilgiye göre, Türkiye’de 16 bin hitag cihazı ile yapacağı pilot çalışmaların derhal ardından 500 Startups’ın network desteğiyle birlikte yönünü yurtdışına çevirecek olan girişim, uluslararası pazarlarda büyümeyi hedefliyor.

Buy Buddy hakkındaki gelişmeleri ve yeni 500 Istanbul yatırımlarını sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Google, aramalarda teyit.org’un bilgi doğrulama sonuçlarını öne çıkarmaya başladı başlıklı makalemizde Google ve teyit.org hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz