Marka İletişim Stratejilerinde Yeni Trendler

0

marka-iletisim

Marka iletişim stratejilerinde yeni trendler Teknolojinin gün geçtikçe değişen seyrine sektörlerin de yakından izlediği şüphesiz ki araştırılması ve yorumlanması gereken bir durumdur. Her sektör gibi pazarlama sektörü de değişen teknolojiyi bünyesine empoze ederek tüketicilere hissettirmeye çalışıyor. Çünkü tüketicinin teknolojiyle olan güçlü etkileşimi bunu önemli kılıyor. Artan bu globalliğe iletişim oryantasyonu kapsamında önemli çözümler sunan Grayling, bu karmaşık süreci analiz etti ve pazarlamayı yeniden şekillendirecek gelişmelere dikkat çekti. Araştırma sonuçlarını iletişimin yeni trendleri olarak sunan Grayling’e göre etkili iletişimde ilk olarak marka sadakatini her yönüyle güçlendirmek gerekiyor. Marka sadakatini ise yaşam analistleri, videonun yükselişi, ilk prensibe dönüş ve sektör bazında hayati önem taşıyan diğer yeni trendler takip ediyor.

Bir önceki yazımız olan Reklam ve Pazarlama Sektöründekiler İçin 12 Uygulama başlıklı makalemizde buffer, buzzsumo ve eventbrite hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezundur. Beden Dili,Zaman Kontrolü,Stres Kontrolü,Sosyal Medya Yönetimi,Kurumsal İletişim ve Reklamcılık gibi iletişim alanlarında seminer ve konferanslara katılarak hem ulusal hem uluslararası geçerlilik taşıyan sertifikalara sahip oldu.TÜHİD’in düzenlediği Altın Pusula İletişim Ödülleri kapsamında çalışması olmakla birlikte mezun olduğu bölümde bitirme çalışması olarak “Sosyal Medya Reklamlarının X,Y ve Z kuşakları üzerindeki etkisini araştırmıştır. Çalışmalarına ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Yorum Yaz