Mastercard parmak izi okuyuculu kredi kartını tanıttı

0

Akıllı telefonları gelişmesiyle beraber sıkça kullandığımız emniyet çözümlerinden biri halini saha parmak izi okuyucusu, kredi kartlarına geliyor. Kredi kartıyla gerçekleştirilen ödemelerin daha güvenli bir hale getirmek isteyen Mastercard, parmak izi sensörlü kredi kartını tanıttı.

Güney Afrika‘da test edilen parmak izi okuyuculu kredi kartları, test sürecini başarılı bir şekilde tamamlarsa 2017 yılının sonu itibariyle dünya genelinde kullanıma sunulacak. Akıllı telefon, laptop ve tabletlerde gördüğümüz parmak izi sensörleriyle eş mantıkta çalışacak olan Mastercard kredi kartı, kart pos cihazı içerisine yerleştirildikten sonra parmak izinizi doğrulayarak ödemeyi gerçekleştirecek.

Bir önceki yazımız olan Standard Chartered Bank’e Türkiye’den önemli transfer başlıklı makalemizde deniz güven, Fintech ve Standard Chartered Bank hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz