Messenger’a İki Yeni Güncelleme

0

Messenger, bugün iki yeni özelliğini duyurdu. İnsanların veya grupların birbiriyle iletişim kurmasının bir yolu olan Messenger grup sohbetlerini daha eğlenceli hale getirmek için iki yeni özelliğini duyurdu.

 

 

Mesaj Tepkileri

Mesaj Tepkileri, belirli bir duygu ile tek bir mesaja tepki verme, hızlıca bildirimde bulunma veya hafif hissetmenizi ifade etme yeteneğidir. Örneğin, birileri sevimli hayvanlarının bir resmini gönderirse, aşk tepkisi ile yanıt verebilirsiniz. Veya birisi akşam yemeğini planlamaya çalışıyorsa, tercihlerinizi belirtmek için bir evet veya hayır reaksiyonla kolayca yanıt verebilirsiniz.

Bir tepki eklemek için herhangi bir mesajı basılı tutun ve seçiminize aşk, gülümseme, vay hali, üzgün, kızgın, evet ve hiçbir emojisi arasından seçerek karşınızdakine duygularınızı iletin.

Mesajın alt köşesinde insanların bir mesaja nasıl tepki gösterdiğini görebilirsiniz. Orada,  mesaja kaç kişinin tepki verdiğini gösteren bir sayı ve hemen yanında da tepkilerini görürsünüz. Emoji üzerine dokunduğunuz zaman konuşmanızın hangi üyeleri hangi yönde tepki verdiğini gösterecektir.

Birisi sizin gönderdiğiniz bir mesaja tepki gösterdiğinde, konuşmaya bakarken ekranda küçük bir animasyon fark edebilirsiniz 🙂

Ayrıca, Messenger’da açık(online) değilseniz, mesajınıza kimin nasıl tepki verdiğini size bildiren bir bildirim gönderilir.

Messenger Reaksiyonları, Messenger emojilerinden seçerek kullanır. Messenger Reactions, grup konuşmalarının yanı sıra tek bir konuşmada da çalışır ve herhangi bir mesajda (metin, çıkartmalar, videolar, GIF’ler ve hatta diğer emoji) yorum yapmak için de kullanılabilir.

 

Mansiyonlar

Mentions, bir konuşmada bahsedildiğinde doğrudan birisini bilgilendirmenin bir yoludur. Birisinden bahsetmek için “@” sembolünü yazın(buna ilk WhatsApp’dan aşinayız) veya bildirmek istediğiniz kişinin adının veya takma adın ilk birkaç harfini yazmaya başlayın ve bunları listeden seçin.

Mesaj gönderildiğinde, gruptaki diğerleri için vurgulanan metinle birlikte görünür.

Bir kişiden bahsedildiğinde, özellikle çağrıldıklarını bildiren yeni bir bildirim alırsınız. Bu şekilde, birinin sorusuna cevap vermek ya da bir yanıt vermek için konuşmaya kolayca geri dönebilirsiniz.

Görüşmedeki herkes çağrıyı konuşurken görebilir ve herkes daha önce olduğu gibi bir bildirim alır, ancak grup görüşmesindeki yalnızca belirtilen kişi bildirimde bulunur. Bu bildirimleri istediğiniz zaman kapatmayı seçebilirsiniz.

Reaksiyonlar ve Mentiyonlar, kuruluşlar için daha iyi işbirliği yapmak için global iletişim platformumuz Workplace’te Work Chat için de mevcut olacak. Her iki özellik bugün de kullanıma sunulacak ve önümüzdeki günlerde dünya çapında kullanıma sunulacak.

Güngel gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz 🙂

 

 

Bir önceki yazımız olan Apple'dan Android Kullanıcılarına Açık Davet başlıklı makalemizde Android, apple ve iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz