Mini Metro bol ödüllü mobil oyununa İstanbul metrosunu ekledi

0

Metro ağları inşa etme oyunuyla dünya çapında haklı bir üne sahip olan Mini Metro artık İstanbul’da. Bol ödüllü mobil oyununa yeni duraklar ekleyen Mini Metro, kullanıcılarına artık İstanbul’da yeni bir metro ağı inşa etme şansı veriyor.

Mini Metro 2016’da App Store’un en iyileri arasına girmeyi başaran mobil oyunuyla bugüne kadar fazla sayıda uluslararası mükafat aldı. Zira oyunun marifeti, Sim City gibi inşa oyunlarını seven ve artık mobilize olan kullanıcıları hedefleyebilmesi. Sıfırdan metro ağı haritası oluşturmak gibi hem karmaşık hem yalın bir görevi yerine getirmeniz gereken oyun, haritanızı dünyanın farklı şehirlerinde test etmenizi sağlıyor.

İstanbul, sayısı 20’ye yaklaşan bu şehirlerin en yenileri arasında. Mini Metro’da her bir kent metrosu gerçeğinden esinlenilerek kurgulanmış. New York’ta nehirlerin üzerinden geçmeniz, Osaka’da hızlı trenler ve yüksek taleple kafa etmeniz, İstanbul’da da Haliç’i plana iç etmeniz gerekiyor.

Açılımla Türkiye’deki oyun severlere bir adım daha yaklaşan Mini Metro, ilk kez 2014’te bir tarayıcı oyunu olarak karşımıza çıkmıştı. Yaklaşık iki sene sonra yoluna Steam ile devam eden Mini Metro, 2016’da sadece mobil bir oyun olarak yeniden lansman yaptı. Bu başarılı yeniden yapılanma oyunun dünya çapında tanınmasına yardım etti.

Ücretli bir uygulama olarak konumlanan Mini Metro, Google Play Store’da 16,99 TL; App Store’da 17,99 TL fiyatla satılıyor. Kimseyle yarışmanıza gerek kalmadan, yeterince minimalist kurgusuyla dikkatinizi çekmeyi başaran oyun, ödediğiniz parayı kesinlikle hak ediyor. Denemek isterseniz App Store ve Google Play bağlantılarını takip edin. Dino Polo Club imzalı oyunun iOS için iMessage uygulaması da var.

Bir önceki yazımız olan Apple iPhone 7 ile daha iyi fotoğraflar çekilmesini istiyor başlıklı makalemizde apple, fotoğraf ve iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz