Motosikletlilerin sosyal ağı Motor-In!

0

Motosiklet kullanıcılarının uğrak noktası olmayı hedefleyen Motor-In, motosiklet kullanıcılarına sosyalleştiren ve onların servis, bakım ve gezinti gibi esas ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan mobil öncelikli bir platform olarak yola çıktı. Yaklaşık bir sene sonra baştan sona yenilenen Motor-in yeni gelir yöntemleri ekleyip, küresel hedefli bir mobil uygulama haline geliyor.

Tolga Sandık ve Engin Alçar tarafından kurulan Motor-In’in ilk versiyonu yaklaşık 3 ayda geliştirilmişti. Özellikle verdiği servis bulma hizmeti ile dikkatleri çeken Motor-In, başarılı filtreleme özelliği sayesinde en müsait servis seçeneklerini kullanıcına sunuyor.

Motosiklet kullanıcıları için oluşturulmuş rotalar bulmanıza da imkan sağlayan Motor-In, içinde ülkenin her köşesinden 100’e yakın rota barındırıyor. Kullanıma sunulduğu günden bu yana toplamda 14 bin 500 kere indirilen Motor-In, hem Android hem de iOS platformlarına destek veriyor.

Motorbulance” servisi sayesinde yolda kalan motosiklet kullanıcılarına yol yardım çağrısı yapma imkanı da sunan Motor-In, tıpkı öbür sosyal medya platformlarında da olduğu gibi eş alaka alanlarına sahip olan kullanıcıların gruplar kurmasına da imkan tanıyor.

Motosiklet odaklı bir platform olduğu için kullanıcılarına profil kısmına kullandıkları motorsikletler ve ekipmanları ekleme imkanı da sunan Motor-In, motosiklet kullanıcıları için oldukça başarılı bir sosyal ağ. Şu an için 4 benlik bir ekip tarafından yönetilen Motor-In’in ikinci versiyonu üzerinde çalışmaların sürüyor. İkinci versiyonu ile istikbal  yeni özellikler arasında offline harita desteği, sıfır/ikinci el ekipman satışı ve online sigorta yapma gibi mühim yenilikler var.

Online satış ve sigorta işlemlerinden gelir sağlayacak

100 bin TL‘lik bir kapital ile kurulan sosyal ağ, bugüne kadar herhangi bir yatırım almadı. Ağırlıklı olarak uygulama içinde yer saha reklam alanlarından gelir elde eden Motor-In, ikinci versiyonla beraber istikbal olan ekipman satışı ve online sigorta işlemlerinden de komisyon almayı hedefliyor.

Farklı özellikleri tek bir platformda toplaması sayesinde rakiplerinin önüne geçen Motor-In, sadece ülkemizdeki değil bütün dünyadaki motosiklet kullanıcılarını bir araya getirmek istiyor. 2019 yılının ilk çeyreğinde Avrupa’ya açılmayı hedefleyen Motor-In, doğru bir strateji ile başarı yakalayabilir. Dilerseniz Motor-In uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan MIT, şehir içi ulaşım için hem uçan hem de karada giden drone projesi için çalışıyor başlıklı makalemizde drone, Massachusetts Institute of Technology ve MIT hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz