Muhtemelen Bilmediğiniz Ama İşinize Çok Yarayacak 10 Site

0

Arkadaşlarınızın tatil fotoğrafları sizin canını sıkmış olabilir yada aşırı sıcak pazar gününü evde geçiriyor olabilirsiniz. Bu yazımız canı sıkılan ve işe yarar bir şeyler öğrenmek isteyen okuyucularımıza gelsin.

işe yarar web siteleri

1 Dictation

Bu site sesli bir not yazmanızı sağlıyor. Çoğu zaman yazmaktan tükenen ellerimizi dinlendirmek için birebir olduğunu ve işimize yarayacağı aşikar. Dictiation’ı kullanmak için öncelikle sitenin alt kısmında bulunan dil kısmından Türkçe’yi işaretlemeyi unutmayın, ardından ”Start Dictiation” sekmesine tıklayarak sesinizle notunuzu yazmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz takdirde ”Clear” ile tamamını veya klavyenizde bulunan silme tuşulya istediğiniz bir kısmı temizleyebilir ”Save” butonu ile de kaydedebilirsiniz.

Site Url: https://dictation.io/

Dictiation

 

2 Copy Paste Character

Klavyenizde bulunmayan karakterleri kopyala yapıştır yapmanıza yarayan site. Hepimiz kabul etmeliyiz ki kimi zaman klavyede bir karakteri aramak için onlarca dakikamızı harcadık, bunu fark eden akıllı bir abimiz bizim için bu siteyi kurmuş ve bulunup bulunamayan tüm karakterleri tek bir tıkla kopyalayıp kullanmanız için bir imkan sağlamış. Siteye ilk girdiğinizde karşınıza en çok kullanılan karakterleri göreceksiniz, eğer burada sizin istediiniz karakter yer almıyorsa kategoriler kısmından aradığınız karakterin kategorisini seçerek aradığınız karakterinizi buradan kopyalayabilirsiniz.

Site Url: http://www.copypastecharacter.com/

kopyala yapıştır karakter

 

3 Home Styler

E yaz geldi, artık şu eve bir çeki düzen vermeliyim diyorsanız bu site tam size göre. Home Styler size 2 – 3 boyutlu bir şekilde oda oluşturmanıza ve oluşturulan odalardan ilham almanıza yarıyor şayet kendi odanızı tasarlamak istiyorsanız bir hayli zaman harcamanız gerekebilir çok fazla zamanınız yoksa hazır odalara bakıp ilham almak çok daha keyifli. Unutmadan sitenin Android ve IOS sürümleri de mevcut.

Site Url: http://www.homestyler.com/home

Home Styler

4 Alternative to

Zaman zaman bazı programların bizi deli ettiği olmuştur, belki de sırf alternatifini bulamadığımız için hala aynı programı kullanıyor da olabiliriz. İşte tam da bu soruna çözüm üretmiş bir web sitesi http://alternativeto.net/, bu sitede alternatifini aradığınız tüm programları arayabiliyorsunuz. Artık o programı kullanmaya mahkum değilsiniz 🙂

Site Url: http://alternativeto.net/

alternativeto

 

5 Kleki

Kleki ücretsiz ve basit bir photoshop aracı. Yüklediğiniz görsel üzerinde basit bir şekilde çalışabiliyor ve istediiniz zaman değiştirdiğiniz görseli bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Photoshopsuz bir bilgisayarda çalışma yapmak zorunda kaldıysanız işinize yarayacak bir site.

Site Url: http://kleki.com/

Kleki

 

6 lmgtfy

Bu site başkaları için  bir Google aramasını yapmanızı sağlar. Sitede tek yapılan aramak istediğiniz kelime veya kelime grubunu yazıp herhangi bir butona basmak, bundan sonra site sizin arkadaşınızla paylaşmanız için bir link oluşturuyor. Örneğin sizin için oluşturduğum link: http://bfy.tw/6SXf

Site Url: http://lmgtfy.com/

Kısa Dijital Mühendis Google Araması

 

7 Disposable Webpage

Herkesin bir intersen sitesi var benim neden yok mu diyorsunuz veya bir site oluşturacağım fakat önce bir kendimi deneyeyim istiyorsanız bu siteye girerek kendinize ücretsiz ve geçici bir internet sitesi açabilirsiniz. Üye olmanız ve mailinize gelen üyelik onayını onaylamanız yeterli.

Site Url: http://disposablewebpage.com/

Ücretsiz web sitesi

 

8 YouTube TV Modu

Aslında YouTube aynı YouTube, tek farkı YouTube’a TV’den bağlanıyormuş gibi görmeniz. Yazımızın başında da dediğim gibi sıcak yaz aylarında sıkılıp farklı bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz, işte bildiğiniz YouTube’a farklı bir bakış. Açıkçası gayet hoş bir arayüze sahip.

Site Url: Tıklayın

Youtube TV modu

 

9 Cloud Convert

Cloud Convert, dosyalarınızın istediğiniz farklı bir dosyaya dönüştürüyor. Yani bir word dosyasını pdf dosyasına, bir jpeg dosyasını bir gif, tiff gibi farklı bir dosyaya veya istediğiniz herhangi bir uzantıyı farklı bir uzantıya çevirebilirsiniz. Her zamana işinize yarayacak mükemmel bir doysa çeviri sitesi.

Site Url: https://cloudconvert.com/

 

Dosya Çevirme Sitesi

Dosya Çevirme Sitesi

 

 

10 Ted Videoları

En çok işinize yarayacak olduğunu düşündüğümü en sona sakladım. Belki bir çoğunuz biliyorsunuz fakat tekrar tekrar hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Ted videoları dünya çapında gerçekleşen Ted konuşmalarıdır, aradığınız her konuda size eğitici videolar sunan Ted, Android ve IOS için de mevcut. İster arkadaşınız tatilden bir fotoğraf göndermiş olsun ister sıcaktan bunalmış olun bir 10-15 dakikalık bir Ted videosu belki de hayatınızda bir dönüm noktası bile oluşturabilir.

Site Url: http://www.ted.com/

 

Ted Video

 

 

Bir önceki yazımız olan Google SEO Kriterleri (2) başlıklı makalemizde Google, Google SEO Kriterleri ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz