Netflix Türkiye’nin ilk orijinal yapımının konusu belli oldu

0

Yaklaşık iki hafta önce Netflix Türkiye‘nin ilk yerli özgün yapımı için çalışmalara başladığını duyumlamıştık. Bugün Netflix Türkiye’den yapılan izah ile beraber dizinin konusu da ortaya çıkmış oldu. İlk yerli yapımı için O3 Medya ile anlaşan Netflix, Osmanlı ve Türk efsanelerinin yanı dizi tarihten esinlenen bir kahramanlık hikayesini anlatacak.

Dram türünde ve toplamda 10 bölümden oluşacak olan yerli yapım 2018 yılında bütün dünyada aynı anda, sadece Netflix’ten izlenebilecek. İstanbul’un kültürel zenginliğini ekrana yansıtmayı hedefleyen Netflix Türkiye, dizisinin konusu hakkında ip uçları da paylaştı.

Yerli süper kahraman dizisi

Netflix’in açıklamasında ise dizinin konusu “Genç bir adam, özel güçlere sahip olduğunu keşfeder. Şimdi İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı, şehri ve bütün insanlığı korumak için elindeki bu güçleri kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir. Bu yolculukta kendisine yardım edecek arkadaşlarıyla harekete geçmekten diğer çaresi yoktur.” olarak tasvir ediliyor.

Paylaşılan bilgilere göre içinde fantastik ögeler de barındıran bir dram hikayesine sahip olması beklenen yerli dizinin kafa yapımcılığını ise Onur Güvenatam üstlenecek. Son olarak konuyla ilgili kısa bir izah yapan Netflix Uluslararası özgün Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack, ilk özgün Türkçe dizilerini çekecek olmalarından ötürü heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Facebook'un Snapchat’ten Kopyaladığı Her Şey! başlıklı makalemizde facebook, İnstagram ve messenger hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz