Nike’dan Devasa Ayakkabu Görünümünde Stadyum!

0

Nike, bilindiği üzere spor malzemeleri satan dünyaca ünlü bir firma. Her yıl çıkardığı ürünlerle insanları daha çok spor yapmaya teşvik eden firma, özellikle ayakkabıları ile ülkemizde de son radde aktif hizmet veriyor. Dünya genelinde hazırladığı reklam çalışmalarıyla da adından sıkça söz ettiren Nike, Singapur Manila’da çok güzel bir projeye imza attı.

Nike ve Apple İşbirliği ile Yeni Bir Apple Watch Geliyor!

Nike, Manila kent merkezinde ayakkabı görünümlü devasa boyutta, sınırsız bir stadyum yaptı. Bu stadyum, yeni NikeRunning ayakkabıları olan Nike Lunar Epic’in 100 metre boyundaki devasa modeli şeklinde tasarlandı.

İnsanların sürekli oturarak çalıştığı, bol kalorili fast foot yemekleri yediği bir dönemde koşmanın önemine vurgu yapan Nike, stadyumu starateji ve yaratıcılık ile birleştirerek ortaya başarılı bir iş çıkarmış. Stadyumun en önemli özelliklerinden birisi, koşu yolunun sağında bulunan ve bütün parkuru çevreleyen ekranın bulunması oldu. Üstelik ekranın özelliği, sizi kendinizle yarıştırmaya zorlayacak.

Bu ekranda attığınız ilk turdan sonra, ikinci turda kendinizle yarışmanız sağlanıyor. Açıklamak gerekirse ilk turda koştuğunuzu takip eden ekran, ikinci tura başladığınızda ilk turda koştuğunuz değerlerin aynısını yapan bir avatar yaratarak onunla yarışmanızı sağlıyor. Her seferinde daha iyisini yapmaya çalışacağınız bu ekranlar sayesinde Nike, en büyük rakibinizin kendiniz olduğunu gösteriyor. Her seferinde 30 koşucunun kendi avatarını oluşturmasına ruhsat veren ekranla kaplı parkur, 200 metrelik turlardan oluşuyor.

Bir önceki yazımız olan Siri, Yangında Kalan Adamın Hayatını Kurtardı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz