Nintendo’nun Zelda efsanesi mobil platformlara geliyor

0

Nintendo’nun en mühim oyun serilerinden Legend of Zelda, mobil platformlara geliyor. Geçtiğimiz Eylül ayında duyurulan Super Mario Run ile mobil oyun yarışına giren ve kısa sürede mühim bir başarı yakalayan Nintendo, Wall Street Journal’ın haberine göre, Legend of Zelda mobil oyununu yılın ikinci yarısında yayınlamayı planlıyor.

Legend of Zelda, Nintendo’nun yeni oyun konsolu Switch ve Wii U için satışa çıkan The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunuyla oldukça popüler hale gelmişti. Nintendo’nun mobil oyun için Japonya merkezli mobil oyun firması DeNA ile birlikte çalıştığı belirtiliyor.

3.84 milyon kopya satmayı başardı!

The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunu yayınlandıktan kısa süre içerisinde 3.84 milyon kopya satarak mühim bir başarı yakalamıştı. Legend of Zelda mobil oyunuyla ilgili sızan çok detay yok. Gelen haberlere göre mobil oyun, Nintendo tarafından Ocak ayında duyurulan ve 2017’nin ikinci yarısında piyasaya sunulması beklenen Animal Crossing oyunundan derhal sonra tanıtılacak.

Gelecek olan Legend of Zelda mobil oyunun The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunuyla senaryo ya da kurgu açısından alakalı olup olmayacağını da bilmiyoruz. Oyunun gelişiyle ilgili bir öbür kanıt, Nintendo CEO’su olan Tatsumi Kimishima‘nın geçtiğimiz ay verdiği bir röportajda, Mart 2018 tarihine kadar iki veya üç tane mobil oyunu tanıtmayı planladıklarını açıklamasıydı.

Görsel kaynak: Depositphotos

Bir önceki yazımız olan Waymo ve Lyft sürücüsüz otomobiller için iş birliğine gidiyor başlıklı makalemizde Lyft, otonom sürüş ve Sürücüsüz otomobil hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz