Online fuar platformu: Endless Fairs

0

Fuar ve benzeri etkinlikleri dijital dünyaya taşıma hedefi ile yola çıkan Endless Fairs, fuar alanının büyüklüğü veya ziyaretçi kapasitesi gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Fuarı dolaşmak isteyen kullanıcılara zamandan tasarruf imkanı sunan Endless Fairs, isteyen herkesin evlerinden çıkmadan fuarları gezmelerine imkan sağlıyor.

Gökmen Özdemir tarafından kurulan ve 5 aylık geliştirme sürecinin ardından Şubat 2016 tarihinde kullanıma açılan Endless Fairs, 9 benlik bir ekip tarafından yönetiliyor. Henüz herhangi bir yatırım almayan ve özsermaye ile kurulan online fuar girişimi bugüne kadar 4’ü farklı alanlarda olmak üzere toplamda 5 tane online fuar gerçekleştirdi.

Toplamda 128 farklı firma ile çalışan Endless Fairs, fiziksel fuar organizasyonları ile eş bir gelir modeline sahip. Çevrimiçi fuar stand satışlarından gelirlerini elde eden Endless Fairs’ın cirosu ise 640 bin TL seviyelerinde.

Sadece kullanıcıların değil, fuar katılımcılarının da hayatını kolaylaştıran Endless Fairs, fuara katılacak olan firma için zamandan ve paradan tasarruf sağlıyor. Fuar sonunda firma sahiplerine hususi olarak hazırlanmış detaylı analizler de paylaşan çevrimiçi fuar girişimi, 3 boyutlu bir deneyim sunarak gerçek fuar atmosferi oluşturmayı amaçlıyor.

Endless Fairs’ı lokal hizmet veren bir girişim olarak düşünmemek gerekir, çevrimiçi olmanın ve sınırları ortadan kaldırmanın güzelliği aslında tam olarak burada ortaya çıkıyor. Örneğin yurt dışında katılmak istediğiniz bir fuar var veya siz vatan dışındasınız ve Türkiye’de düzenlenen bir fuara katılmak istiyorsunuz. Tam da bu durumda devreye giren Endless Fairs, ulaşım sıkıntısını ortadan kaldırarak evinizden fuarı gezmenize imkan sağlıyor.

Canlı görüşmelere imkan tanıyor

Sitelerinde 250 bin kullanıcının eş zamanlı olarak fuar alanını ziyaret edebildiğini belirten Endless Fairs, bu rakamın 500 bin şahıs seviyelerine kadar çıkabileceğini de iddia ediyor. Çevrimiçi fuar sırasında canlı görüşmeler yapılmasını da sağlayan Endless Fairs, diri görüşmeler için 10 farklı kuruluş temsilcisinin sisteme dahil olmasına imkan tanıyor.

Böylelikle stand sahibi kurumların ziyaretçiler ile etkileşime geçmesine imkan sağlayan Endless Fairs‘ın sunduğu çözüm gelecekte bütün fuar organizasyonları tarafından kullanılabilir. Başarılı bir çözüm sunsa da bilhassa internet sitesini geliştirmesi gereken Endless Fairs’ın, istikbal hedefleri arasında ise vatan dışı merkezli online fuarlar düzenlemek bulunuyor. Son olarak bir sonraki fuarın 18-19 Temmuz 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Online Üniversite Tercih fuarı olduğunu da ekleyelim.

Bir önceki yazımız olan Bilimsel Olarak Zeka Geliştirdiği Kanıtlanmış Alışkanlıklar başlıklı makalemizde beyin egzersizleri, egzersiz ve meditasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz