Opera VPN Özelliği İle Buradayım Diyor

0

Opera renkli ekran telefon, polifonik melodi, Nokia e72 ile özdeşleşmiş ve kullanıcıları Opera tarayıcısını bu şekilde konumlandırmıştı.  Opera tarayıcısı teknoloji ve zaman ilerledikçe kendisine yeni konum kazandırmayı amaçladı fakat kullanıcıların bu algısını değiştiremedi ve bilgisayar için kullanımı çok yaygın olmadı. Her ne yaptıysa da Google Chrome ve Mozille Firefox’un gerisinde kaldı, son zamanlarda Vivaldi’nin de piyasaya girmesiyle pazardaki dengeler biraz karışır gibi oldu ve Opera duruma farklı bir çözümle girdi. Opera VPN kullanımını aşırı basit bir kullanımla birlikte kullanıcılarına ücretsiz olarak sundu  ve Opera VPN özelliği ile buradayım diyor.

Opera-logo

VPN Nedir?

İngilizce Virtual Private Network ( Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltmasıdır. Bilgisayarların sanal ağlarda birbirlerine bağlanmalarını ifade eden VPN ülkemizde daha çok yasaklı sitelere girmek amacıyla kullanılıyor. Sizi farklı konumda bir bilgisayar üzerinden konumlandırması veya başka bir bilgisayarı sizin üzerinizden konumlandırması bu özelliği sağlayan unsur. Çoğu zaman ücretli olarak bulunan VPN bazı kanallarda ücretsiz olarak bulunabiliyor.

Opera’da VPN’ye Basit Çözüm

Opera yeni sürümüyle VNP’yi bir butona sığdırdı ve VPN açmak isteyenler sadece buradan aktif et seçeneğine tıklayarak VPN’yi aktif ediyor. Opera’nın VPN’ye sorununua getirdiği bu basit ve ücretsiz çözüm tarayıcılar arasında yerini sağlama alacağının göstergesi olabilir. Opera ilk aşamada ABD, Kanada ve Almaya üzerinden erişim sunuyor fakat bu yıl sonuna kadar daha çok ülkede kullanılacağı

Operanın ücretsiz VPN özelliği Türkiye için de başladığında kullanmak istiyorsanız Opera tarayıcınızı güncelleyeceksiniz veya buraya tıklayarak Opera’nın en güncel halini indireceksiniz. Buradan sonrası çok basit.

İlk Olarak Buraya Tıklayarak  Windows İçin Opera’yı Ücretsiz İndiriyoruz.

Opera İndir

 

Ardından Kullanım Şartlarını Okuyarak Kabul Ediyoruz ve Kurulum Basitçe Gerçekleşiyor

Opera indir 2

Türkiye’de de kullanıma sunulduğunda VPN Kullanımı işte bu şekilde olacak

Opera-VPN

 

Bir önceki yazımız olan Twitch Arkadaş Ekleme Özelliği başlıklı makalemizde twitch ve twitch arkadaş ekleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz