Oreo, Android’in En Büyük Sorununu da Ortaya Çıkardı

0

Google, bu sene gerçekleşen güneş tutulmasıyla birlikte tanıttığı Android Oreo’dan pek memnun değil. Yeni işletim sistemi çıktı çıkmasına, ancak şu anda yeteri kadar cihazda bulunmuyor. Bunun arkasında Google’ın politikası yatıyor. Her sene olduğu gibi ilk başta kendi cihazlarına destek veren Google, daha sonra Samsung, LG gibi telefonlara destek vermeye başlayacak.

Dün yaptığımız haberde açıkladığımız gibi Android telefonlar baz alındığında Oreo, telefonların yalnızca %0,2’sinde bulunuyor. Bu oranlar Android’in en büyük sorununun çok erken kesilen işletim sistemi desteği olduğunu açıkça gösteriyor.

Android’in En Çok Kullanılan Sürümü Belli Oldu!

En eski işletim sistemlerinden bile daha az kullanılan Oreo, Samsung gibi diğer telefonların Android 8’e geçiş yapması ile birlikte düzelecektir, ancak yine de beklentilerin bir hayli altında kalınması bekleniyor. Android Nougat’ın genel ortalamaya göre %17,8’de kaldığı düşünüldüğünde ve bu telefonların belirli bir kısmının yeni işletim sistemine geçmeyeceği göz önüne alındığında, Oreo’nun oranını yükseltmek için yeni amiral gemilerine ihtiyaç duyulduğu ortaya çıkıyor.

Google, Oreo destekli çıkacak Pixel 2 telefonlarını Ekim veya Kasım ortalarında satışa sunmayı planlıyor. Bu oran Oreo’yu belirli ölçüde yükseltecektir, ancak asıl sıçrayış Samsung’un Android Oreo desteği ile birlikte mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan GoPro, Hero 6'yı Resmi Olarak Tanıttı! başlıklı makalemizde gopro ve hero6 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz