Otsimo, Otizm Eğitim Oyunları uygulamasını Android’e getirdi

0

Otizmi yenmek için ücretsiz eğitim oyunları geliştiren Webrazzi Arena girişimi Otsimo, içinde 17 farklı oyunun bulunduğu Otizm Eğitim Oyunları uygulamasını Android platformu için yayınladı. Otizm ve öğrenme bozukluğu olan çocukları eğitmek için hususi olarak tasarlan Otizm Eğitim Oyunları, eğitmenler ve çocuk psikologlarının gözetiminde geliştirilmiş.

Çocuk ve aile olmak üzere iki farklı bölümden oluşan Otizm Eğitim Oyunları uygulamasının çocuk bölümünde çocukların esas kavramları öğrenebilmesi ve iletişim becerilerini geliştirebilmeleri için tasarlanan 17 oyun bulunuyor. Otizmliler için kanıtlanmış bir eğitim metodu olan Uygulamalı Davranış Analizi (ABA) tekniği uygulanarak geliştirilen oyunlar, 4 farklı kategoriye ayrılıyor.

Aileler için de eğitici

Eşleştirme, çizim, seçme ve sıralama olmak üzere pek fazla eğitici oyuna sahip olan Otizm Eğitim Oyunları uygulamasının tek özelliğinin oyunlar olmadığını da ekleyelim. Aile bölümünde bulunan Wiki kısmında otizim hakkında bilgiler paylaşan uygulama, sadece çocuklar için değil aileler için de oldukça eğitici.

Uygulama sayesinde ailelerin bütün bilgiler erişebildiğini de ekleyelim. Yapay zeka destekli uygulama arayıcılığıyla çocuklarının gelişimini takip eden aileler, karneler ve istatistiklerden tutun da çocuklarıyla ilgili pek fazla bilgiye ulaşabiliyor. Dilerseniz Otsimo’nun Otizm Eğitim Oyunları uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp her türde dosyayı paylaşmanızı sağlayan bir özellik test ediyor başlıklı makalemizde Whatsapp, Whatsapp dosya ve wp hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz