OurMine, PlayStation’un Sosyal Medya Hesaplarını Ele Geçirdi

0

Birkaç gün önce HBO ve Game of Thrones’un sosyal medya hesaplarını ele geçiren OurMine isimli grup, bugün de PlayStation’un Facebook ve Twitter hesaplarını ele geçirdi.

Aah Ah: HBO’nun Şimdi de Sosyal Medya Hesapları Çalındı!

Grup, Sony hesapları geri alana kadar birkaç tweet attı ve bunlar, genel olarak zararsız tweetlerdi.

Hayır, biz bunu paylaşmayacağız, biz bir güvenlik grubuyuz. Eğer Playstation’da çalışıyorsanız, o zaman lütfen web sitemiz ourmine.org üzerinden iletişime geçiniz.

Ayrıca grup PSN(PlayStation Network) veritabanına sızdığını da iddia etti.

Sony hesapları geri aldıktan sonra tweet’leri hemen silse de bu büyük hata, kullanıcılarının güvenlerini sarsabilir.

Bir önceki yazımız olan Sosyal medyanın Google’ı olduğunu iddia eden Pinterest’e yeni bir özellik geliyor başlıklı makalemizde pinterest, Silbermann ve TechCrunch Disrupt 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz