Periscope İlk Yılında 200 Milyon Canlı Yayın Yapmış

0

periscope

Periscope İlk Yılında 200 Milyon Canlı Yayın Yapmış

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Periscope 1 yaşına bastı. İranlı bir girişimci tarafından Türkiye’de yaşanan gezi olaylarından esinlenilerek geliştirildi. Twitter bu anlık video yayınını fazla gecikmeden satın alarak büyük bir ses getirdi. 26 Mart’tan itibaren akıllı telefonlarda yerini alan Periscope geçtiğimiz yıla ait bazı verileri paylaştı.

200 Milyon canlı yayının yapıldığı bildirilen Periscop’un bir günde 110 yıllık video izlettiği paylaşılan veriler arasında. Markalar açısından değerlendirmek gerekirse hedef kitleyle iletişim açısından oldukça iyi bir mecra olarak görülüyor. Periscop’da yayın yaparak ofisini tanıdan veya yayında bir toplantısını yayınlayan şirketler yok değil, daha yaratıcı fikirleri hep birlikte göreceğiz.

Yakın zamanda sizlerle Youtube’un da canlı yayın uygulaması geliştirdiğiyle alakalı haber yayınlamıştık. Bakalım Periscop’un liderliğini elinden alabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan İntagram İnternet Sayfasına Keşfet Güncellemesi başlıklı makalemizde dijital haberler, İnstagram ve instagram güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz