Pinterest bir sosyal ağ olarak tanımlanmak istemiyor

0

Kısa vakit evvel tanıttığı görsel arama aracı olan Lens ile dikkatleri çeken Pinterest, ABD çapındaki ilk aka reklam kampanyasını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Pinterest bilboard’lardan gazetelere, dergilerden ve dijital kanallara bütün mecraları kapsayacak bu ilk reklam kampanyasına 2017’nin yaz aylarında başlayacak.

Reklam kampanyasıyla ilgili ilk dikkat çekici detaysa, bugüne kadar sosyal ağ olarak anılan Pinterest’in bu algıyı alaşağı etmeye hazırlanması… Dünya çapında 150 milyondan çok aktif kullanıcıya sahip olan Pinterest, bir sosyal olarak anılmak yerine gerçek hayattan fikirler alınan bir platform olarak tanımlanmak istiyor.

Bloomberg’e yaptığı açıklamada rakiplerinden farklı olarak reklam kampanyasını Pinterest’in ne olmadığına yönelik planladıklarını belirten Pinterest CEO’su Ben Silbermann, ilk hedeflerinin kullanıcıları bir sosyal ağ olmadıkları konusunda ikna etmek olduğunu da iletiyor. Pinterest, insanların yeni fikirler için geldikleri ve neyin onlara ilham verdiğini hatırladıkları bir platform, Silbermann’a göre.

Instapaper ve soru-cevap temelli arama motoru Jelly gibi platformları da bünyesine katan Pinterest, edebiyat başlayacağı reklam kampanyası sayesinde aktif kullanıcı sayısını daha hızlı arttırabilir. Pinterest’in, reklam kampanyasının içeriğine dair detaylar ise henüz paylaşılmadı.

Bir önceki yazımız olan 500 milyon kullanıcıya ulaşan LinkedIn’de en çok bağlantıya sahip ülke ve meslek grupları başlıklı makalemizde linkedın ve Microsoft hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz