Pinterest Mobil Reklam Alanına Atılım Yaptı

0

Mobil reklam faaliyetlerini desteklemek için , Pinterest, mobil derin bağlantı teknoloji şirketi URX’i satın aldığını açıkladı. Satın alma Şartları açıklanmadı.Resim imleme hizmeti sunan Pinterest URX’in haricinde farklı bir şirket almayı planlamadığını açıkladı. Ancak Pinterest Urx’in mobil içerik bulma ve arama grubu uzmanlığında anahtar şirket olmasını istiyor.URX Silikon Vadisi çevresinde en iyi derin bağlantı sunan öncü teknoloji şirketlerinden biridir. Derin bağlantı teknolojisi ile belirli bir sayfa içindeki URL adresi alarak açık web sayfasının bir bölümünde uygulama içinde kullanıcılarına içerik sağlar. Google, örneğin endeksinde 100 milyardan fazla derin bağlantı içerir, Facebook, İnstagram, Airbnb ve Pinterest dahil olmak üzere.

john urx

URX eş-kurucusu ve Ceo’su John Milinovich Pinterest’te ürün müdürü olarak katılacak. Bay Milinovich daha önce analytics takımında çalıştı ve Google Offers’ı tanıtmak için Google’a yardımcı oldu.URX insanlara uygulamalar içinde sorunsuz içerik keşfetmeye yardımcı olmak için ve birbirine bağlı bir mobil deneyim yaratmak için kuruldu. Bay Milinovich bir açıklamasında; “Discovery (keşif) internet üzerindeki en büyük sorunlardan biri, Pinterest benzeri görülmemiş bir ölçekte bunu çözmek için iyi bir konumda bulunuyor. İnsanlar sevdikleri şeyleri bulmak ve istediklerini yapmaları için Pinterest’in vizyonunu paylaşıyoruz ve bu yolculukta onlara katılmak için heyecanlıyız.”

Resim imleme hizmeti olarak faaliyetlerine başlayan Pinterest halka arzı için hazırlıklarına devam ediyor. Agresif bir gelir elde etmek için çabalarını artırmayı hedefliyor. Pin kampanyaları marka bilinirliğini, insanların farklı yönlerden yatkınlığını ve satın alma niyeti olarak nasıl etkileyeceğini ilerliyen zamanlarda kampanyalardan öğreneceğiz. Geçen hafta şirket America yerine ilk marka kampanyasını başlatmak için İngiltere’yi seçti. Kullanıcıların çoğunluğu artık America dışında ve aynı zamanda şirket bunun kendileri için bir fırsat olduğunu düşünüyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram Repost Nedir? Markalar Nasıl Kullanmalı? başlıklı makalemizde dijital pazarlama, dijital reklam ve İnstagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mahmud Altundemir

Performans Marketing ve Online Medya Planlama alanlarında kendisini geliştirmeye devam ediyor....

Yorum Yaz