Qulak dijital anketleriyle yılın ilk çeyreğinde 5 milyon katılımcıya ulaştı

0

Farklı platformlarda memnuniyet ölçüm sistemi olarak hizmet veren Qulak, bu sene geliştirdiği IoT cihazı ile daha fazla kullanıcıya anket yaptırmak istiyor.

Müşteri deneyimini ölçmek konusunda uzmanlaşan KC Tek tarafından geliştirilen Qulak, 2016’da 2 milyon, 2017’nin ilk çeyreğinde de 5 milyon kullanıcıyla anket yaptığını paylaşıyor.

Müşterilerine, kullanıcıların tablet kiokslar, sosyal medya kanalları, internet ve mobil internette katıldığı anketler yapabilme imkanı sunan şirket, bütün bu kanallar için tek bir ekrandan anket hazırlama ve raporlama özellikleri sağlıyor.

Qulak, 2016’da 2 milyon, 2017’nin ilk çeyreğinde ise 5 milyon kullanıcı üzerinde anket yapmış

Farklı kanallar için gelen farklı yanıtları analiz edebilen Qulak, çoklu dil desteği, fraud (yolsuzluk) önleyici modül, sosyal medya ve QR kod entegrasyonu ve özelleştirilebilir formlar oluşturabilme gibi farklı yeteneklere de sahip.

Qulak’ın istikbal hedefleri arasında deneyim mağazaları oluşturmak var

Ölçüm ve analiz hizmetiyle farklı sektörlere hitap edebilen Qulak, dijital anket kanallarına bu sene geliştirdiği IoT cihazıyla bir yenisini ekledi. Memnuniyet ölçümü için geliştirilen bu cihaz, fazla kolay bir arayüzle kullanıcılara deneyimlerinden memnun olup olmadıklarını 3 seçenekle soruyor.

Öğrendiğimize göre Userspots bünyesindeki IoX Digital ile iş ortaklığına giderek bu ürünü geliştiren Qulak, bu cihazla daha fazla lokasyonda hizmet vermeyi ve daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Qulak’ın IoT açılımını yaptığı ilk mahsul minimal bir görünüme sahip

Bunun dışında şirketin Kurucu Ortağı Hüseyin Şimşek, Qulak’ın gelecek vizyonuyla ilgili “Avrupa ve Amerika’da perakendenin maliyeti düşük deneyim mağazalarına yönlendiğini görüyoruz. Deneyim mağazaları mahsul satmak değil mahsul pazarlamak amacıyla açılan mağazalardır. Bu mağazaları ziyaret eden müşteriler internet üzerinden online alışverişe yönlendirilir. Qulak ile ülkemizdeki firmalar için deneyim mağazaları tasarlamak vizyonuna sahibiz” diyor.

Müşteri deneyimi ölçümü Türkiye’de fazla sayıda girişimin yer aldığı mühim bir pazar. Bu pazarda sunduğu geleneksel çözümlerle milyonlarca kullanıcıya ulaşan Qulak ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan AcilHurda.com: Hurda alım satımına aracılık eden pazar yeri başlıklı makalemizde Acil Hurda, Eda Çelik ve Geri Dönüşüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz