Rakibi Tarafından Satın Alınan Siyonet’in Yeni Özelliklerini

0

Site, rezidans ve iş merkezi gibi toplu hayat alanlar için idare platformu sunan Apsiyon, ufak rakibi Siyonet‘i satın aldığını açıkladı ve ödenti tahsilatına dönük yeni özelliklerini tanıttı.

Kısaca bahsedecek olursam Siyonet, Apsiyon gibi site yönetimi yazılımı ve idare hizmetleri bir arada sunan bir girişim. Bu satın almayla Siyonet tarafından yönetilen 16 farklı alıcı ve toplamda 60 site (4,919 müstakil bölüm)  artık Apsiyon üzerinden hizmet alacak. Siyonet’in idare danışmanlığı tarafıysa devam edecek. Siyonet A.Ş., yönettiği bütün projelerde bundan sonra Apsiyon kullanacak. Aynı zamanda Siyonet kurucuları Ceyhun Baş ve Ozan Özen, Apsiyon Akademi bünyesinde eğitmen olarak vazife alarak ecrübelerini sektöre yeni giriş yapacak profesyonel idare şirketi kurucularıyla paylaşacak.

Apsiyon kullanan ev sayısı 250 bine ulaştı

Kendini toplu hayat alanların yönetimine dönük bir dijital asistanı olarak tanımlayan Apsiyon’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Kudret Türk, Aralık 2016’da 200 bin konutun yönetimini üstlendiklerini açıklamıştı. Aldığımız güncel rakamlarsa Apsiyon’un bugün itibariyle 2200 sitede 250.000 konuta ve 500.000 kişiye hizmet sunduğunu gösteriyor.

Yeni tahsilat özellikleri

Müşteri ilişkileri yönetiminden (CRM) finansa, muhasebeden iletişime kadar geniş özellikler sunan Apsiyon, kredi kartıyla ödenti tahsilatına Temmuz 2013’te başlamıştı. Tanıtılan yeni özellikler göre artık Apsiyon kullanıcıları “Kart Saklama” ve “Otomatik Ödeme” özelliklerinden faydalanabilecek. Böylece son ödeme tarihi gelen ödenti makbuzları karttan otomatik olarak çekilebilecek. Çevrimiçi ödenti tahsilatı hizmetlerini tek çatı altında toplayan Apsiyon, kullanıcılarına ödemelerinde taksit yapma seçeneği de sunuyor.

Bir SaaS girişimi olan Apsiyon’un ülkemizde belli bir dikeyi dijitalleştirme konusunda başarılı adımlar attığını ve atmakta olduğunu rahatlıkla söylebiliriz. Siyonet satın alması da bunun bir diğer göstergesi olarak kayıtlara geçmiş oldu.

Kaçıranlar için Apsiyon’un Eylül 2016 tarihinde 2,5 milyon dolar Seri A yatırımı aldığını da eklemeden geçmeyelim. Apsiyon’un ofisini ziyaret etmek için Girişim Ofisleri programımıza göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Netflix Türkiye’nin Konusu Belli Oldu başlıklı makalemizde Netflix, Netflix Türkiye ve O3 Medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz