Reklam teknoloji şirketleri ile çalışmanın avantajları: Adform’un Forrester raporu

0

Yapı Kredi, Toyota derken artan programatik tv yatırımları ile ülkemizde de adından laf ettiren Adform, Forrester Consulting ile şirketin müşterileri üzerinden yaptığı araştırmayı paylaştı.

Programatik haricinde SSP, DSP, PMP, çapraz kanallı izleyici hedeflemeden DMP, Outdoor RTB ve TV RTB’ye dijital reklam konusunda geniş ürün/servisler sunan reklam teknoloji şirketi, bu çözümlerin müşterilerine olan finansal etkisini ve faydasını araştırmış. Dijital yatırımlarda reklam teknoloji şirketi  kullanmanın önemini bir kez daha ortaya koyan rapor mühim figürleri barındırıyor. Raporun tamamına buradan ulaşabileceğinizi belirterek öne çıkan noktaları sizlerle paylaşayım:

Tek çatı altında reklam yatırımlarını toplamanın kârlılığı  arttığı tespit eden rapor, bunun kurumlara finansal etkisi ise 3 yılda, net kârlılıkta 3.1 milyon dolar olarak açıklıyor.

Reklam ve pazarlama çalışmalarına yapılan harcamalar analiz edildiğinde ise Adform müşterileri 1 milyon 604 bin dolar maliyete karşılık 3,61 milyon dolar fayda sağlamışlar. Net yararsa 2 milyon doların üzerinde kalarak 6’lık yatırım kârlılığı sunmuş.

Bütünleşik reklam teknoloji hizmetlerini kullanmadan evvel müşteriler, farklı veri yönetimi platformları ve ajanslardan hizmet almaları vakit ve iş kaybı olarak açıklanmış. Farklı hizmet sağlayıcılarla çalışmak, verinin analiz edilmesi ve stratejiye hizmet etmesini sağlamanın zorluğuna değinilmiş.

Entegre platform ile beraber müşterilerin bütünleşik bir pazarlama verisine ulaşması ve bu kapsamlı öngörülerle stratejilerini yönetmeleri olası olduğuna yer veren rapor Adform ile yeni aksiyonlar belirlemek, anlık kararlar almak ve tüketicilere en doğru şekilde ulaşmak kolaylaştığını paylaşıyor.

Raporda bütünleşik reklam teknoloji hizmetlerinde Adform’un rolü ise; merkezi veri, daha hızlı kampanya optimizasyonu, hedef kitle modelleme, yeni kitlelere hızlı erişim, pazar öngörülerine efektif bir şekilde ulaşma ve entegre idare ile vakit kazanma olarak saptanmış.

Bu arada belirteyim geçtiğimiz sene Türkiye pazarına giriş yapmasıyla beraber Dijital’16’da sahne saha Adform Türkiye Yönetici Direktörü Cem Eroğlu’nun konuşmasını aşağıda bulabilirsiniz:

Bir önceki yazımız olan Pinterest bir sosyal ağ olarak tanımlanmak istemiyor başlıklı makalemizde Lens, pinterest ve Sosyal Ağ hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz