Robinhood, 1.3 milyar dolar değerlemeyle 110 milyon dolar yatırım aldı

0

Borsada işlem yapmayı adeta bir çocuk oyuncağına dönüştüren mobil uygulamasıyla aka alaka gören Robinhood artık bir unicorn. Yuri Milner‘ın yatırım şirketi DST Global liderliğindeki son turunda 110 milyon dolar yatırım aldığını doğrulayan Robinhood’un değerlemesi 1,3 milyar dolara çıktı. Mobil üzerinden borsada sıfır komisyonla işlem yapmanızı sağlayan uygulama, hızla büyümeye devam ediyor.

Yaklaşık dört yıldır piyasada olan ve ilk ortaya çıktığında başarısına -belki haklı- bir şüpheyle bakılan Robinhood’un 110 milyon dolarlık yatırım turuna Beyaz Saray danışmanlarından Jared Kushner’ın kardeşi Joshua Kushner’ın VC firması Thrive Capital ile beraber var olan yatırımcıları NEA, Index Ventures ve Ribbit Capital da katıldı.

Yatırımcıları tarafından bir internet şirketi gibi hızlı büyüyen “ilk” finans girişimi olarak nitelenen Robinhood’un TechCrunch’a verdiği bilgilere göre, mobil uygulamasının bugün 2 milyon aktif kullanıcısı var. Geçtiğimiz Ekim’de bu sayı 1 milyondu yani Robinhood o tarihten bu yana her ay 140 bin yeni kullanıcı kazandı. Uygulaması üzerinden bugüne kadar 50 milyar dolarlık işlem yapılan Robinhood kullanıcılarına yekün yarım milyar dolarlık bir tasarruf sağladı.

Robinhood yatırımla beraber mahsul geliştirmelerine ve büyüme hamlelerine devam edeceğini belirtiyor.

Bir önceki yazımız olan İBB, önemli özelliklere sahip navigasyon uygulaması İBB Navi’yi yayınladı! başlıklı makalemizde İBB ve İBB Navi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz