Sağlıklı yaşam rehberi Uplifers ‘wellness market’ini açtı

0

Geçen yılın sonunda Galata İş Melekleri ve Arya Kadın Yatırım Platformu’ndan ilk yatırımı saha sağlıklı hayat rehberi Uplifers.com, artık okuyucu kitlesine müsait muhtelif ürünlere ulaşabileceğiniz bir mecra haline geldi. Sağlıklı hayat dikeyinde kıymetli içerikler üreten portal, okuyucularını bu dikeydeki e-ticaret mağazalarına yönlendirmeye başladı.

1 Mayıs’ta kapılarını açan Uplifers Shop, kendini ‘wellness marketi’ olarak tanımlıyor ve sağlıklı beslenmeden spor ekipmanlarına, iyi hayat uygulamalarından organik ürünlere kadar farklı ürünleri tanıtıyor. Okuyucularına direkt satış yapmayan Uplifers Shop, bu dikeydeki e-ticaret mağazalarına rakip olmak yerine onların satışlarını artıran bir aracı rolü üstleniyor.

Beş farklı kategoride 20’den çok marka

Uplifers.com’daki içerik kategorilerine bilenler, mağaza tarafında da aynı sınıflandırmayla istediklerini bulabiliyor. Feel up kategorisinde meditasyon uygulamaları ve aromaterapi ürünleri; Live up kategorisinde spor ekipmanları, sağlıklı atıştırmalıklar, organik gıdalar, içecekler, glutensiz ve vegan ürünlerinin yanı dizi anne-çocuk ürünleri; Explore up kategorisinde seyahat, teknoloji, kültür&sanat ve outdoor spor ürünleri; Style up kategorisinde dekorasyon, giyim, tabii güzellik ve bakım ürünleri; Pleasure up kategorisinde şse yetişkin ürünleri satışa sunuluyor.

Uplifers ekibi, Uplifers Shop’ta bilhassa Türkiye’de üretim yapan, ufak ve orta ölçekli sağlıklı hayat (wellness) firmalarına yer vererek sektörün büyümesine muavin olmayı hedefliyor. Şimdiden 20 farklı markanın ürünlerine yer veren Uplifers Shop, yeni firmaların katılımı için de shop@uplifers.com’dan iletişime geçilmesini bekliyor.

Hatırlatmak gerekirse Eda Günay tarafından dört sene evvel kurulan Uplifers, Ekim 2016’da 50 benlik bir içerik ekibi olduğunu ve ve aylık ortalama 500 binden çok ziyaretçi ağırladığını açıklamıştı. 2017 hedeflerini gerçekleştirmeye başlayan Uplifers’ın nasıl bir büyüme yakalayacağını ve ilerleyen dönemde yeni bir yatırım alıp almayacağını hep beraber göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan İlk yılında 20 milyon kişiye ulaşan Koton.com, 2017’de yurtdışı açılımını başlatıyor başlıklı makalemizde Gülden Yılmaz, Koton ve Koton.com hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz