Samsung’dan Apple’a Gönderme Yapan Reklam Filmi

0

İki teknoloji devi Samsung ve Apple arasındaki yıllardır süren çekişmeyi bilmeyenimiz yoktur. Apple’ın iPhone X i çıkartmasıyla rekabet ortamı kızışırken Samsung’un Apple’a gönderme yaptığı reklam filmi bu ara sosyal medyada gündem olmuş durumda.

Kâr olarak ilk kez Apple’ı geçmeyi başaran Samsung, kısa bir süre önce yayınladığı reklam filminde kendi güçlü yönlerini vurgulayarak Apple’ın Samsung’a göre zayıf kaldığı yönleriyle dalga geçmekle kalmamış Apple’ın devrim niteliğinde gösterdiği özelliklerini de tiye almıştır.

Reklam filminin hikâyesi 2007 den beri biri iPhone bir diğeri Samsung kullanan iki âşık genç çiftle başlıyor. iPhone kullanıcılarının en çok şikâyet ettikleri hafıza yetersizliği ve batarya problemlerine değiniyor. Samsung’un her zaman daha işe yarar özellikler geliştirdiğini vurgulayan reklam filminde bir önemli gönderme de her yeni ürün çıkarttığında çok konuşulan iPhone kuyruklarına Chyvonne Scott’un  “I’m move on” şarkısı ile yapılıyor. Samsung bu şarkıyla da “ben gelişip ilerliyorum, boşuna o kuyruklarda bekleyip yerinde sayma” temel mesajını vermekten geri kalmamış.

Bakalım Apple’ın Samsung’un göndermeli bu reklam filmine verecek cevabı olacak mı?

Bu Yazımız Gönüllü Dijital Mühendis Yazarımız Buse Birdal Tarafından 08.11.2017 Tarihinde Paylaşılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Neden Dijital? başlıklı makalemizde Dijital, dijital marka ve dijital pazarlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mahmud Altundemir

Performans Marketing ve Online Medya Planlama alanlarında kendisini geliştirmeye devam ediyor....

Yorum Yaz