Samsung’un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 7

0
Bir çok seriyle akıllı telefon üretimine damga vuran teknoloji devlerinden Samsung yeni amiral gemisini Türkiye saatiyle bugün 18’de tanıttı. Bir önceki serinin Galaxy Note5 olarak isimlendirilmesi yeni modeli Galaxy Note7 isminin tercih edilmesi konusunda teknoloji meraklılarını şaşırttı. Beklendiği üzere Note 6 değil de Note 7 olarak görücüye çıkan yeni amiral gemisinin isim tartışmalarına Samsung Electronics Türkiye Pazarlama Müdürü Tolga Erdem, “Tüketicinin aklında herhangi bir karışıklığa sebebiyet vermemek için Galaxy S7 ve S7 Edge ile ürün grubu olarak uyumlu ilerleyebilmek için seriye 7’den devam ediyoruz.”sözleriyle son verdi. Böyle bir ilerleme Samsung tüketicilerini son model telefon kullandıkları konusunda ikna etmek için oldukça etkili olacağa benziyor.
galaxy note 7
  Cihazın lansmanının ardından öne çıkan detay ve özellikler şu şekilde;

-Samsung ilk kez bir amiral gemisinde kasanın altında USB-C portu bulunduruyor.

-Kasa kıvrımlı yapısıyla elde kolayca kavranıyor ancak ekran boyutunun 5.7 inç olması tek elle tutma konusunda güç görünüyor.

-64 GB hafıza ile kullanıma sunulan cihaz microsd kart desteği ile tercihe göre 256 GB’a kadar yükseltebiliyor.

-Yeni nesil cihazda tüm bu özelliklerin yanında ayrıca kablosuz ve hızlı şarj özellikleri de bulunuyor.

-Cihazın hem kendisi hem de S-Pen’i de IP68 sertifikasına sahip. Bu hem cihazın hem de S-Pen’in suya dayanıklı olduğu anlamına geliyor.

samsung galaxy note 7

 

-Ayrıca  S-Pen yalnızca suya dayanıklılığı ile değil daha akıllı ve hassas sistemi ile de dikkat çekiyor. Örneğin; S-Pen’i çıkardığınızda ekranda yazmaya hazır hale geliyor, seçtiğiniz cümle ve paragrafı anında çeviriyor ve tercih ettiğiniz durumlarda GIF yaratabiliyor. S-Pen’in kalem ucu önceki modellere göre 0.9 mm daha ince ve 0.7 mm.Basınç seviyesi ise önceki modelin iki katı ve 4096.

-3500 mAh’lık bataryaya sahip Galaxy Note 7 amoled ekrana sahip.

-Parmak izi okuyucu ile birlikte iris tarayıcıyı da kullanıma sunan cihaz 12 MP arka ve 5 MP ön kamerası ile de başarılı kamera desteği sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Dijital Haritalarda Güncellik ve Etkinlik başlıklı makalemizde apple maps, bings maps ve dijital haritalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezundur. Beden Dili,Zaman Kontrolü,Stres Kontrolü,Sosyal Medya Yönetimi,Kurumsal İletişim ve Reklamcılık gibi iletişim alanlarında seminer ve konferanslara katılarak hem ulusal hem uluslararası geçerlilik taşıyan sertifikalara sahip oldu.TÜHİD’in düzenlediği Altın Pusula İletişim Ödülleri kapsamında çalışması olmakla birlikte mezun olduğu bölümde bitirme çalışması olarak “Sosyal Medya Reklamlarının X,Y ve Z kuşakları üzerindeki etkisini araştırmıştır. Çalışmalarına ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Yorum Yaz