Sanal Gerçeklik Masaüstüne Geliyor

0

Sanal gerçeklik teknolojisi geliştirildiği günden beri sürekli masaüstünde ne zaman olacağı konuşuluyordu. HTC ve Oculus Rift tüm bu sorulara cevap olacak bir ürün geliştiriyorlar.
HTC ve Oculus’un sanal masaüstü geliştiricisi Guy Godin, konuyla alakalı bir açıklama yaptı, VR gözlük sahipleri Windows 8 ve Windows 10’u rahatlıkla kullanılabilecekler. Godin’in açıkladığı diğer durumlara göre, kullanıcılar VR gözlükleriyle dev sanal ekranlarında dolaşabilecek, Netflix’den film seyredebilecek.
Bu aynı zamanda Youtube ve Facebook’da panaromik 360 videoları izlemede de avantaj sağlayacak. Kullanıcılar eğer isterlerse masaüstlerinden 2D film de izleyebilecekler, masaüstü arkaplanı için geliştirilen çeşitli uzay ve doğa görüntüsü seçeneği ile de arkaplan tasarlanabilecek. Virtual Deskop’un tanıtım videosu aşağıdadır. İyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Video İzlemenin Snoop Dogg versiyonu: ‘YouTube SnoopaVision (Beta)’ başlıklı makalemizde snoop dogg 360, snoopvision ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz