‘Silgi Meydan Okuması’ Genç Öğrenciyi Hastanelik Etti!

0

Özellikle genç yaştaki öğrenciler arasında giderek yaygınlaşan yeni sosyal medya trendi ‘silgi alan okuması’, aralarından birini hastanelik etti. Alan okuma, teninizi silebildiğiniz kadar katı silerek bir yandan da alfabedeki her harfle ilgili bir sözcük bulmaya, ardından da teninizde oluşan yanığı sosyal medyada paylaşıp, arkadaşlarınıza alan okumaya dayanıyor.

Hastaneye kaldırılan öğrencinin yakınlarının bildirdiğine göre, genç öğrenci silgiden mikrop kaparak toksik şok geçirmiş. Konuyla ilgili Amerika’daki okullar aileleri ve öğrencileri uyararak; bu yeni trendin tehlikeleri hakkında bilgi veriyor. Öğrencilerden bazılarının teninde oluşan izlerin kalıcı olduğu da aktarılan bilgilerden.

Bir önceki yazımız olan Dijital Reklamcılık Neden Önemli başlıklı makalemizde Dijital, Dijital Reklamcılık ve internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz