Siri, Yangında Kalan Adamın Hayatını Kurtardı!

0

Apple’ın akıllı asistanı Siri, son zamanlarda yaptığı başarılı işlerle adından sıkça söz ettiriyor. Ülkemizde genellikle küfür edilerek kullanılan Siri, New Hampshire’da Christopher Beaucher’in hayatını kurtardı.

Apple Yine Hayat Kurtardı: Siri Sayesinde Üç Kişi Hayata Tutundu!

Apple’ın dijital asistanı Siri, annesinin evinde yaşanan yangının ardından yetkili kişilere ulaşarak Beaucher’ın hayatını kurtardı. Beaucher, annesinin sahibi olduğu abes bir evde yangının merkezinde kaldı. Annesinin tatil evinde, patlama sonucu oluşan yangının ortasında kalan Beaucher, elleri yandığı için ellerini kullanamaz oldu. Kendini zar zor evin dışına atabilen Beaucher’ın aklına Apple’ın asistanı Siri geldi. Bunun üzerine Siri’ye seslenerek yardım görevlilerini çağırmasını sağladı. Siri’nin 911’i aramasını sağlayan Beaucher, gelen yardımla hayatı kurtuldu.

Bu tarz olaylar son zamanlarda büyük bir artış gösteriyor. Telefonlara her vakit ulaşamayabiliyoruz. Gerçekten yardıma ihtiyaç olduğu zamanlarda Siri gibi kişisel asistanlar, çok çok hayatın kurtulmasına muavin olacaklar gibi görünüyor. Yapay zekaların ortaya çıkması ile evlerin akıllanması gerçekleşirse, bu tarz olaylar çok geç olmadan ayrım edilebilir. Peki, siz Siri veya diğer bir kişisel asistanı kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız, ne gibi rahatlığı bulunuyor?

Bir önceki yazımız olan İş Bankası’nın inovasyon dolu son 30 yılı başlıklı makalemizde Bankamatik, İş Bankası ve işcep hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz