Skype da Snapchat’ten Özentisi Güncellemesiyle Geldi- Skype Stories

0

Son zamanlarda Facebook’un Snapchat’ten kopyala yapıştır mantığıyla ürünlerini alıp kendi uygulamalarına entegre ettiğini biliyoruz ve buradan ulaşacağınız gibi haberini de sizlere vermiştik. Buna benzer bir uygulama da Skype Stories geliyor.

Yukarıdaki videonun 34 saniyelik işaretinin yakınında, “Yeni Videolar” adı verilen yeni Skype hikayelerini kopyala yapıştır olarak görebilirsiniz.

Skype, bu durumu şu şekilde açıklıyor.

“Dünyayı keşfetmek (ya da dinlendirici havuz kenarında hak ettiği bir mola içinde) bir maceraya bir sonraki ziyaretinizde, deneyiminizi Skype’ın yeni özelliği ile paylaşın: Zirveler. Önemli özellikler fotoğraflarınızla ve videolarla gününüzün en gözde makarasını oluşturmanızı sağlar, böylece günlük anları paylaşabilirsiniz. ”

Adil olmak gerekirse, yeniden vamped Skype uygulamasında mesajlaşmaya odaklanma mantıklı. Herkes Skype’ı bir video çağrısı aracı olarak biliyor ancak Snapchat ve Messenger gibi yeni platformlar ve canlı yayın akışının yükselmesi yavaş yavaş video çağrı pazarına giriyor. Bu nedenle Skype, kullanıcılarına çeşitli iletişim yöntemlerinde daha ilgi çekici bir deneyim sunmak için araç setlerini genişleterek onları geri gelmelerini sağlamak için daha fazla seçenek vermeye çalışıyor.

Skype’ta halihazırda birçok kişi var ve bunların önemli bir bölümünü profesyonel çalışanlar kapsıyor. Şimdi Skype’ın yeni, parlak renkli mesajlaşma seçeneklerini kullanarak mesajlaştırabilirsiniz^_^

Emojiler Geliyor!

Yeni araçlarda emoji yanıtları ve çıkartmalar gibi ortak mesajlaşma özellikleri var, hepsi oldukça iyi görünüyor. Ancak Google’ın Allo ve Duo uygulamalarına benzer şekilde, Skype’ın mevcut silah seçiminden uzak tutması ve konuşmalarını ve gruplarını yeni bir araca taşıması da bir zorluk olacak.(kısaca rekabet büyüyor)

Ancak yine de, Skype’ın ayak uydurmak için bir şeyler yapması veya riskleri eskime gibi görünmesi gerekiyor. Bu nedenle, mesajlaşma kapasitesinin eklenmesi gerçekten gerekli bir adım gibi. Dışarıdaki her şeyin bir kopyası olmasına rağmen. Buna rağmen bir Snapchat klonu olmak son zamanlarda moda, gerçekten moda ya hu!

Bir pazarlama perspektifinden bakıldığında birçok işletme halen Skype kullanıyor ve bu da onlara yeni iletişim seçenekleri sunacak gibi – belki de Highlight’ları kullanarak kitlenizle daha fazla bağlantı kurabilirsiniz.

Bakalım Snapchat kopyası yapmak iş yapıyor/yaptırıyor muymuş?

 

Bir önceki yazımız olan Sosyal medya içeriklerinizi zenginleştirmenin yolları başlıklı makalemizde Etkili İçerik, facebook ve İnstagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz