Slack, Dudak Uçurtan Yatırım Aldı

0

İş dünyasının mesajlaşma platformu olan Slack‘in 5 milyar dolar değerleme ile 500 milyon dolar yatırım alabileceğini geçtiğimiz Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre 500 değil 250 milyon dolar yatırım alan Slack, daha önce 3.8 milyar dolar olan değerlemesini de 5 milyar dolar seviyelerine kadar çıkardı.

Amazon peşinde

Techcrunch‘ın aktardığı habere göre yatırım SoftBank, Accel Partners ve eski Slack yatırımcıları tarafından yapıldı. Girişimlere yaptığı yatırımlarla dikkatleri çeken SoftBank’ın geçtiğimiz günlerde teknoloji yatırımlarında kullanmak için 93 milyar dolarlık bir fon oluşturduğunu da ekleyelim.

Slack’in satılabileceği ile ilgili dedikoduların hala devam ettiğini de belirtelim. Slack’i satın alma konusunda en büyük aday ise geçtiğimiz Haziran ayında Slack’e 9 milyar dolar teklif eden Amazon. Yatırımcıları Slack’in güçlü bir “exit” potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Slack’in yatırım haberleriyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadığını da ekleyelim.

Bir önceki yazımız olan Dijitalde Medya Planlama Süreci başlıklı makalemizde Dijital, dijital medya planlama ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz