Snapchat artık gerçek dünyada da kullanıcılarını izleyecek!

0

 

Snapchat, reklam verenlerin gerçek dünyadaki kişilerin satın almalarını izleyen ve mağaza ziyaretlerini ölçen 6 yıllık girişim Placed’i satın aldı.

Bu uygulama sayesinde ilk aşamada Snapchat’in, uygulama içi reklam kampanyalarının gerçek dünyadaki yansımalarını, mağazalara yarattığı ziyaretçi trafiğini ölçümlemeye başlaması bekleniyor.

100’den çok çalışanı bulunan Placed, müstakil olarak çalışmaya devam edecek ve CEO David Shim’e rapor verecek. Shim ise Snapchat’in Strateji Direktörü Imran Khan’a rapor verecek. Duyuruyu yaptıkları bir blog yazısında konum bazlı ölçümlemede bir şef olduklarını belirten Shim, bugüne kadar mağaza girişleri konusunda 500 milyon dolarlık reklam harcaması yapıldığını belirtiyor. “Snapchat ile beraber çok daha fazlasını yapacağız” diyen Shim, “reklamların ani çok yayıncıda ve mecrada çevrimdışı etkinliğini ölçemeye ve bunun için ortak bir ölçüt belirlemeye devam edeceğiz” diye ekliyor.

Facebook karşısında gün geçtikçe kan kaybeden Snapchat’in Wall Street’den gelen baskılarla çok farklı satınalmalar yaptığı biliniyor. Placed satınalmasına dair resmi bir eder açıklanmasa da GeekWire’da yapılan habere göre 200 milyon dolardan çok bir satınalma fiyatının olduğu söyleniyor.

Snapchat’in son zamanlarda yaptığı şirket satınalmaları sadece Placed ile sınırlı değil. Geçtiğimiz günlerde Los Angeles merkezli mini bir drone şirketini satın aldı. Ayrıca borsaya yapılan bildirilere göre 20 milyon dolar değerinde adı belirtilmemiş bir şirket alımı da geçtiğimiz Mart ayında yapılmış. “Bulut tabanlı online içerik üretimi platformu” açıklamasıyla paylaşılan şirketin ismi ise yetkililer tarafından giz gibi saklanmış durumda.

Bakalım Snapchat bu yatırımların art dönüşlerini kısa zamanda alabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan WhatsApp’a görselleri filtreleme, albümleme ve kısa yoldan yanıtlama özelliklerini getiriyor! başlıklı makalemizde apple, Apple iPhone ve iOS 11 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz